Zcela nový produkt, likér s názvem Becherovka Lemond, koncem minulého týdne v Praze představili zástupci společnosti Jan Becher – Karlovarská Becherovka, a.s. Jedná se o mladší sestru světoznámého karlovarského likéru, jejíž chuť je založena na bázi Becherovky Original, ale nabízí jemnou, svěží ovocnou chuť a méně procent alkoholu. Proto je plně v souladu s chutí žádanou mladší generací spotřebitelů, pro kterou je především určena.

„Na vývoji nového výrobku jsme začali pracovat už v roce 2003 v rámci dlouhodobé strategie omlazení značky Becherovka. Jsem rád, že jsme z několika možných konceptů zvolili právě Becherovku Lemond, která má podle posledních průzkumů velmi dobré ohlasy u spotřebitelů. Vysoký standard Becherovky Original a její historický odkaz nás zavazují k dodávání výrobků jen té nejvyšší kvality,“ uvádí Erik Čížek, marketingový ředitel společnosti Jan Becher – Karlovarská Becherovka, a.s.

 

Becherovka Lemond je postavena na chuťové bázi Becherovky Original, avšak navíc je obohacena o ovocnou složku. Charakteristická je pro ni citrusová vůně a chuť. Jednou ze složek její receptury je velmi zajímavý citrusový plod kumquat (Fortunella Hindsii), označovaný také jako trpasličí mandarinka. Patří mezi nejmenší citrusové plody, je jen 2–4 cm dlouhý, má výrazné aroma a pochází z Číny.

 

Becherovka Lemond je jemná, lahodná, s příjemnou dochutí a 20 % alkoholu. Měla by tak uspokojit mladší konzumenty, pro něž jsou všechny uvedené atributy zajímavé. S tímto cílem byla také laboratoří v Karlových Varech a Centrálním vývojovým oddělením Pernod Ricard vytvářena. Provedené spotřebitelské testy ukazují, že se to povedlo.

 

Stejně jako Becherovka Original i Becherovka Lemond se vyrábí na jednom jediném místě, a to v Karlových Varech, a také její receptura je tajná.

Becherovka Lemond se řadí do kategorie hořko-bylinných či ovocných likérů a je 100% přírodním produktem. Doporučuje se konzumovat vychlazená, chladit by se však měla jen max. do -9 °C. Na rozdíl od Becherovky Original ji není dobré dávat do mrazáku, protože díky nižšímu obsahu alkoholu mrzne. Doporučená MOC Becherovky Lemond je u půllitrového balení 155 Kč a u litrového balení 299 Kč.

 

Název nového výrobku Becherovka Lemond v sobě odráží nejen příchuť citrusových plodů, ale také světovost, nonšalantnost a jakousi lehkost bytí asociující francouzské slovo le monde – svět.

 

Design lahve pochází z autorské dílny dnes již téměř dvorního designéra Karlovarské Becherovky, Angličana Martina Blunta. Ten s vědomím historického odkazu, který Becherovka má, vytvořil z charakteristické oválné lahve moderní, atraktivní, nadčasový obal nového výrobku. Lahev Becherovky Lemond je výsledkem kombinace dvou speciálních moderních technologií – tzv. coatingu, což je speciální povrchová úprava celé lahve vytvářející zamražený efekt, a přímo na lahev stříkané etikety. Tuto unikátní kombinaci úpravy lahve používá Becherovka jako jedna z mála společností na trhu v ČR.

 

 

Reklama