Pleťová maska

Maska z černého uhlí a obyčejného tekutého lepidla na nás přeci jen byla trochu moc. V pondělí jsme totiž musely do práce. Proto jsme si našly méně nebezpečnou variantu a lepidlo vyměnily za želatinu. Maska má detoxikovat pleť a zbavit ji černých teček.

Na domácí masku s černým uhlím budete potřebovat:
5d19d140838a2obrazek.png

  • 1 lžíci práškové želatiny
  • 2 lžíce vody
  • 2 lžičky černého aktivního uhlí (tablety se dají snadno nadrtit)

Postup:
Želatinu zalijte teplou vodu a důkladně rozmíchejte. Poté přimíchejte černé uhlí. Masku naneste na oblasti s největším výskytem černých teček – na čelo, nos a bradu. Nechte působit 20 až 30 minut a sloupněte.

Výsledek:
Želatina moc libě nevoní, takže doporučujeme kápnout do masky trochu vonného oleje. Aplikace byla příjemná a maska šla i snadno dolů. Nějaké černé tečky odstranila, ale výsledek určitě nebyl stoprocentní. Je ovšem zcela srovnatelný s černými maskami, které se běžně prodávají v drogerii a které jsme zatím měly možnost vyzkoušet.

Oční linky

Další na řadě byl poměrně bezpečný, ale o nic méně bizarní způsob, jak se zkrášlit. Šlo o použití pastelek k vytvoření očních linek.

Na linky z pastelek budete potřebovat:
5d19cfec4a012obrazek.png

  • pastelky
  • sklenici s vodou

Postup:
Pastelky nechte ve sklenici s vodou asi 15 minut.

Výsledek:
Úspěch tohoto triku asi záleží na druhu pastelky. Z těch, které jsme namočily, dobře fungovala pouze zelená. Kreslilo se s ní snadno, ale asi zůstaneme u klasických očních linek.

Čokoládový balzám

Vytvořily jsme si něco na pleť i na oči, takže zbývají rty. Při výběru nás zaujal čokoládový balzám. Slibuje zvláčnění rtů a když vás bude honit mlsná, můžete si je i olizovat.

Na čokoládový balzám budete potřebovat:
obrazek.png

  • 1 velkou lžíci vazelíny
  • 2 kostičky čokolády

Postup:
Čokoládu rozpusťte v mikrovlnné troubě a smíchejte s vazelínou. Naplňte volný kalíšek a vložte na pár minut do mrazáku.

Výsledek:
Balzám plní svoji funkci. Díky vazelíně hezky vyživuje a pro milovníky čokolády je to to pravé.

Čtěte také:

Reklama