Fanoušci legendární britské skupiny The Beatles se budou moci zúčastnit jejího virtuálního vystoupení v počítačové hře. Informaci přinesla agentura Reuters.

Počítačová hra s názvem The Beatles: Rock Band bude na celosvětový trh uvedena 9. září letošního roku. Její cena bude činit 59,99 amerických dolarů. Za dalších 99,99 dolarů bude možno přikoupit hudební nástroje shodné s těmi, které skupina používala v období své největší slávy.

Příznivci kapely The Beatles budou prostřednictvím hry moci nahradit libovolného člena této sestavy a odehrát nesmrtelné písně na kytaru, baskytaru nebo bicí. Chybět samozřejmě nebude ani možnost chopit se mikrofonu a písně zazpívat. Obdobným způsobem již byla v minulosti prezentována hudba kapel Rolling Stones, Aerosmith a AC/DC v sérii počítačových her Guitar Hero.

Kapela Beatles je považována za jednu z největších legend populární hudby. Skupina během své kariéry vydala 14 řadových alb, z nichž pocházejí hudební hity jako Let It Be, A Hard Day´s Night či Help! Z původních čtyř zakládajících členů dnes žijí pouze Paul McCartney a Ringo Starr. John Lennon se stal 8. prosince roku 1980 obětí atentátu psychicky narušeného fanouška. George Harrison podlehl před osmi lety rakovině plic.

Která ze skladeb Beatles se líbí vám?

Reklama