Mít sex před svatbou, nebo s ním počkat až do svatební noci? Pokud vám připadá tato otázka jako přežitek, vězte, že pro někoho je stále aktuální. Beáta (26) se bude vdávat letos. Jako panna, i když sex před svatbou zažila. Kvůli svému nastávajícímu podstoupí operaci.

svatba

„Do Petra jsem se zamilovala na vysoké. Byl úplně jiný než ostatní. Vyzařoval z něj zvláštní klid a sebevědomí. Měl kolem sebe hodně holek, ale žádná z nich tohohle hezkého modrookého blonďáka nedostala. Až se o něm začalo říkat, že je gay. Proto jsem se ani o nic nepokoušela, když jsem se s ním dala na nějaké oslavě do řeči. I když mě přitahoval,“ vypráví Beáta. Odtažitostí ale u Petra zabodovala, a tak navrhl další schůzku.

„Tam jsem se dověděla, že je sice na holky, ale s žádnou ještě nespal. Jako katolík si chce panictví ponechat až do svatby. Sice mě to šokovalo, to přiznávám, ale nedala jsem na sobě nic znát. Naopak jsem mu jeho názor odkývala, že to mám stejně. I když to nebyla pravda. Jsem sice také katolička, ale že bych dodržovala desatero… Jak jsem ale předpokládala, byl nadšený. A já do něj byla tak zblázněná, že jsem nepřemýšlela nad důsledky. A říkala si, že časem svůj názor určitě změní, jen zatím nepotkal tu pravou,“ popisuje začátky jejich vztahu. Ale nestalo se. S Beátou nechtěl spát ani po zasnoubení.

„Sex pro mě není tím nejdůležitějším, tak jsem si na abstinenci zvykla. Ale nastal jiný zádrhel. Jak být v den D opět pannou? Naštěstí mi kamarádka řekla o takzvané hymenoplastice. Šetřím na ni už půl roku. Lékař mi zkrátka obnoví panenskou blánu, takže to pro nás bude poprvé se vším všudy. Hodně lidí mě teď asi odsoudí. Pro někoho budu lhářka, pro někoho blázen, který jde do manželství s člověkem, s nímž mu to v posteli třeba nebude vůbec klapat… Ale Petr mi za to všechno stojí. Beru si ho přece kvůli společnému životu, ne kvůli sexu,“ je si jistá Beáta.

Hymenoplastika - běžný zákrok i v Česku?

pichaObnovení panenské blány (hymenoplastika) není v České republice nic neobvyklého. Jen v pražské klinice GynCentrum provedou každý měsíc 1–2 takové zákroky. „Drtivá většina hymenoplastik je z náboženských důvodů,“ potvrzuje primář Petr Pícha, který ale dodává, že někdy jsou důvody pro obnovení panenské blány spíše recesistické. „Přišel i pár, který spolu dvanáct let žil. Pak se ale rozhodli, že se vezmou a chtějí prožít svatební noc se vším všudy. I s panenskou blankou. V tomto případě si to ale po vysvětlení obecných rizik operace rozmysleli,“ usmívá se Pícha.

 

Co se děje při hymenoplastice?

Operace se provádí v celkové anestezii a trvá cca 40 minut. Chirurg stehy ze vstřebatelného materiálu sešije okraje protržené panenské blány, čímž dojde ke spojení sliznice obou stran poševního vchodu. Pacientka zůstává hospitalizována pouze jednu noc a má doporučenou týdenní rekonvalescenci. Sexuální život může obnovit po třech týdnech. A cena? Od 19 tisíc korun.

 

Čtěte také:

Reklama