Kosmetické společnosti stále přicházejí s něčím novým, jakoby nám ženám nestačil pudr, řasenka a lesk na rty. V poslední době v regálech drogérií můžeme narazit na různé krémy, které mají zdokonalit naši tvář, ale k čemu vlastně slouží a v čem jsou dobré?

dfs

Přiznám se, že co se týče kosmetických „serepetiček“ jsem docela v tomto přeborník, tedy v laickém slova smyslu. Mám doma spoustu produktů, které více či méně využívám, ale vím, k čemu slouží. Ale v poslední době jsem zaznamenala velkým boom různých make-upů. Make-up vůbec nepoužívám, maximálně nějaký ten BB krém, ale to jen výjimečně, když má pleť nevypadá úplně tak jak by měla a musím jí k dokonalosti trošku pomoci. Proto, když na trh přišly krémy s různým abecedním označením, začala jsem pátrat, k čemu vlastně jsou dobré a jestli nějaký z nich náhodou nepotřebuji. A abych si rozšířila obzory, oslovila jsem svou kamarádku, profesionální vizážistku Danielu Slepčíkovou, která mi o těchto přípravcích prozradila mnohem více.

jkJak již jsem zmínila, občas použiji BB krém, protože má lehce krycí účinky, sjednotí pleť, ale na co přesně je a jaké jsou jeho účinky nevím a to byla má první otázka na Danču. BB krém-zkratka odvozena od „blemish-balm“ nebo také „beauty-balm“ v překladu - krém na skvrny. Je to vlastně spojení krému a make-upu. Kromě krytí nedokonalostí, pleť zároveň hydratuje, rozjasňuje a chrání mj. i před UV zářením. Použít ho může každý bez omezení věku i typu pleti. Výsledkem by měla být dokonalá a zdravě působící pleť. Krémy obsahují rostlinné výtažky, vitamíny, látky proti vráskám, UVA a UVB ochranný faktor. Asijské BB krémy se od evropských velmi liší. V Čechách se seženou spíše v konzistenci tónovacích krémů, které neoplývají příliš krycími vlastnostmi. Asijské BB krémy kryjí hodně a mají hutnou texturu, jsou vrstvitelné, také pleť rozjasňují a zanechávají lesklou. Asiatky na rozdíl od Evropanek totiž netouží po matné, ale po lesklé a šťavnaté pleti. Tedy evropské BB krémy využijete jako tónovací, podkladovou a hydratační bázi pod make-up, sjednotí, rozzáří pleť a redukují rozšířené póry.“ Danča ještě poznamenala, „jako kosmetička pod ochranu krému UV 20 nejdu“.

Další z řady krycích krémů, které se nám dostaly do podvědomí je i CC krém, který v poslední době slaví velký boom. CC krém-zkratka odvozená od „colour control“ nebo“ colour correction“- v překladu barevně sjednocující krém. Obsahuje více barevných pigmentů než BB krémy. Poradí si oproti BB krému s kruhy pod očima i s pupínky, ale spíše se zčervenáním a zarudnutím pleti, obsahuje i anti-aging složky a je vhodný i pro zralejší pleť, je funkční i jako make-up, ale má jemnější konzistenci, takže se neslévá do jemných vrásek. Hlavně lépe hydratují než BB krémy.“

Rozhodně v neposlední řadě určitě stojí za zmínku i DD a EE krémy, ty jsou dobré k čemu Dančo? DD krém-“daily defense“ nebo „dynamic  do-all. Jejich účinky zahrnují hydrataci, UV ochranu, sjednocený tón pleti, přirozené vypnutí a vyhlazení pleti, omlazení a zpomalení tvorby nových vrásek, redukci pórů, minimalizaci černých teček- tzv. komedonů, redukci podkožního mazu, zmatnění a rozzáření.“ No a poslední, snad už… EE krém-“extra exfoliating“- extra čištění pleti. Dále by měli zaručit „energy enhancing“-zvýšenou energii pro Vaši pleť. Prý jsou už poslední z kolekce zdvojených hlásek, čas ukáže :-).“

Danče samozřejmě děkuji za doplnění mých chybějících informací a za spolupráci.
http://www.danielaslepcikova.cz/

„Každá ženská je krásná, jen o tom ještě neví!“
Miloš Kopecký

A co vy milé dámy, používáte nějaký z těchto přípravků? Jak jste s nimi spokojená?

Čtěte také:

Péče o oční okolí. Pryč s váčky a kruhy pod očima!

Mých pět kosmetických vychytávek

 

Reklama