suroviny na pesto

Kupované bazalkové pesto většinou nestojí za moc. Zkoušela jsem levnější i dražší a výsledek mi přišel vždycky trochu umělohmotný. Vysadila jsem si proto bazalku za okno. Proč ne do záhonku? Protože tam mi ji vytrvale žrali slimáci, a na to nemám moc nervy.

Za oknem mi tak po celkem krátké době vyrostlo několik krásných stonků, obsypaných voňavými bazalkovými listy. Lákalo mě vytáhnout mixér a všechno pěkně pár sekund pomixovat. Ale nakonec jsem překonala svou lenost a pustila se do drcení v hmoždíři. Pesto je nakonec maličko hrubší, ale to vůbec nevadí. Chutná dokonale!!! Už se těším, až si vyrobím domácí těstoviny, a na ně klepnu lžičku pesta, postrouhám parmezánem a neskutečně si pochutnám.

drcení pesta

Suroviny

několik stonků bazalky (já jsem použila 4)
1 stroužek česneku
2 lžíce piniových oříšků
2 lžíce nastrouhaného parmezánu
olivový olej podle potřeby
sůl podle chuti

Postup

Bazalkové stonky omyjeme, osušíme a obereme listy, které postupně dáváme do hmoždíře. Přidáme piniové oříšky, česnek, parmezán a asi tři lžíce oleje. Začneme drtit paličkou od hmoždíře a postupně přidáváme bazalkové listy, oleje podle potřeby a sůl podle chuti.

Drtíme a drtíme, jde to pomalu, ale námaha a čas stojí za ten skvělý výsledek. Přestaneme drtit, až se nám pesto zdá dost rozdrcené. Snažte se!

Hotové pesto naplníme do skleniček. Tedy. Uvedené množství spíš do jedné malé skleničky. :-)

pesto

Dobrou italskou chuť přeje elly.

Reklama