Kdo by si chtěl zajet na víkend odpočinout do lázní a načerpat sílu v minerálních pramenech, může se vydat kousek za hranice jihozápadně od České republiky, kde leží největší termální oblast Evropy. Ukrývá se v Bavorsku mezi Regensburgem, Passau a Landshutem a tamní minerální vodě se přezdívá „tekuté zlato“. Kromě relaxace v lázeňských bazénech návštěvníci můžou vyrazit na výlet do krásné přírody Bavorského regionu golfu a lázní nebo obdivovat tamní kulturní památky.

Bavorsko

Zdejší termální prameny úplnou náhodou objevili dělníci, kteří tu hledali ropu. Tu sice nenašli, místo ní ale narazili na lázeňské prameny – jedny z nejteplejších, které se v centrální Evropě používají pro takzvanou balneoterapii. Bavorský region golfu a lázní je zároveň i jedna z nejstarších termálních oblastí v celém Německu.

Bavorsko

Voda, která vyvěrá v lázních Bad Füssing, Bad Gögging a Bad Abbach, je bohatá na síru, specialitou Bad Birnbachu je zase teplota pramenů, která u zdroje dosahuje až 70 stupňů Celsia. Lázně Bad Griesbach se můžou pochlubit vodou obsahující velké množství fluoridu, který zmírňuje bolest, snižuje pocit stresu, pomáhá bojovat proti únavě, nespavosti a dalším symptomům vyhoření.

Bavorsko

Region nabízí kromě lázní také spoustu možností k projížďkám na loďkách po některé z řek. Na výběr mají návštěvníci z mnoha možností: Deggendorf, kde se Isar vlévá do Dunaje; prázdninový region Dingolfing-Landau na Isaru; region Rottal-Inn, kterým uprostřed protéká řeka Rott; okolí řeky Inn nedaleko hranic s Rakouskem. Dalšími zajímavými regiony jsou Landshut, Vils, prázdninová oblast Straubing-Boden na Dunaji, Großer Laber, Aiterach, Kinsach a Bogenbach. V neposlední řadě stojí za návštěvu i pasovský region, kde se stékají Dunaj, Ilz a Inn.

Bavorsko

Zárukou příjemně stráveného dne je například projížďka na člunu mokřadními oblastmi Rottu a Innu. Cestou na návštěvníky čeká například chráněný dřevěný most postavený za dob Napoleona nebo bobří hráze. Řeka se pak v údolí Vornbacher Enge zužuje z 300 na pouhých 60 metrů. A právě tady je ideální místo pro menší odpočinek a občerstvení před další cestou.

Bavorsko

Milovníci památek by určitě neměli vynechat pozůstatky románské pevnosti Abusina nedaleko Bad Gögging, která byla postavena v roce 80 našeho letopočtu za vlády císaře Tita. Její zdi, které se do dnešního dne dochovaly, jsou pečlivě udržované a návštěvníkům se tak naskýtá krásný pohled do minulosti. Svého času pevnost sloužila k tomu, aby střežila důležité dopravní křižovatky, dopravu po Dunaji a v neposlední řadě také východní hranici Římské říše, která leží nedaleko a jako památka chráněná UNESCO také rozhodně stojí za návštěvu.

Bavorsko

Více informací na www.bayerisches-thermenland.de

Bavorsko

Reklama