tchibo

Bavlna hraje v Africe klíčovou roli v boji proti chudobě. 20 milionů lidí na jih od Sahary totiž žije z pěstování tohoto třetího nejdůležitějšího zemědělského vývozního produktu (po kávě a kakau). Přitom většina produkce probíhá neudržitelným způsobem – s nadměrným znečištěním půdy, nadměrnou spotřebou vody a silně kolísavou produktivitou, tedy způsobem, který zatěžuje životní prostředí a prohlubuje sociální rozdíly mezi obyvateli.

Projekt „Cotton Made in Africa“, zaštítěný nezávislou nadací Aid by Trade Foundation a např. také Německou spolkovou vládou podporuje spolu s dalšími firmami a osobnostmi také společnost Tchibo. Cílem projektu „Cotton Made in Africa“ je dlouhodobě zlepšit odbytové šance pro africkou bavlnu, pocházející z nejchudších afrických zemí - jako je Benin, Burkina Faso nebo Zambie – a dosáhnout ekologicky, ekonomicky a sociálně únosné produkce bavlny. Více než 70 000 afrických malopěstitelů bavlny, kteří jsou v současné době do projektu zapojeni, se učí, jak zlepšit své pěstitelské metody a jak svá pole obhospodařovat ekologicky a s vyšším výnosem.

Současně mají malopěstitelé garantovanou výkupní cenu, a tak jsou podstatně chráněni před výkyvy cen na trhu a obecně dlouhodobě nízkou cenou africké bavlny (zejména díky dotační politice USA i Evropy).

Koupí výrobků „Cotton Made in Africa“ také zákazníci aktivně přispívají ke zdárnému průběhu projektu, ke zlepšení životní úrovně dlouhé řady afrických malopěstitelů a jejich rodin, i k ochraně životního prostředí tohoto krásného, leč chudého kontinentu.

tchibo

Projekt „Cotton Made in Africa“ je tak něčím víc, než charitativním programem nebo fair-trade aktivitou. Je to rozsáhlá iniciativa s cílem dlouhodobě řešit palčivé otázky africké chudoby i udržitelného využívání tamních přírodních zdrojů. Iniciativa, která ve svém výsledku přináší výhodu všem – malopěstitelům, textilním firmám i konečnému spotřebiteli.

Na nabídku zboží – krásných oblečků z této bavlny se můžete již brzy těšit ve vašich oblíbených obchodech Tchibo.

Kdy a kde?

tchiboV týdnu od 1. června 2009v prodeji v obchodech Tchibo v nákupních centrech v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Zlíně, Českých Budějovicích, Jihlavě, Olomouci, Mladé Boleslavi, Mostě a Pardubicích, v široké síti prodejních míst Tchibo v obchodních řetězcích v celé ČR a také elektronicky.

Aktuální nabídku včetně seznamu prodejních míst a internetovou prodejnu naleznete na stránkách www.tchibo.cz, informace o firmě Tchibo také na www.tchibo.com.

Reklama