Motto projektu:
Praga - veni, vidi, vixi
Praha - přišel jsem, viděl jsem, prožil jsem

O tom, že Praha patří zvláště v posledním desetiletí k módním světovým destinacím, není nejmenších pochyb. Hlavní město České republiky také nabízí komfort na světové úrovni (tedy pokud na něj máte) a svět se snaží nejen dohnat, ale i předehnat v zábavním průmyslu.

Za všechno hovoří úspěchy Barrandovských filmových ateliérů, které jsou stále využívanější filmaři z Hollywoodu i jiných zemí, než je USA. Pochopitelně firmy se snaží, a tak přicházejí s dalšími atrakcemi pro turisty.

Je libo zahrát si hlavní roli v historické komedii, poznat přitom filmařskou techniku, staré zbraně a kostýmy? Nebo by vás víc pobavilo přičinit se vlastníma rukama na vytvoření geo-obrazu s obtiskem kusu horniny dle vlastního výběru, a pak si ho pověsit třeba v pracovně? To vše a ještě mnohem víc bude brzy možné.

Tak zní nabídka nových zábavních možností v Praze. Pokud máte potíž představit si za těmito slovy něco konkrétního, jde zhruba o toto: firma chce nalákat lidi do svých ateliérů, aby se účastnili jejich filmového dobrodružství. „Projekt je naučnou cestou po stopách imaginárního natáčení, z něhož si ovšem účastník odnese vlastní DVD s filmem, v němž hrál. Zájemci budou hrát v předem předpřipravených příbězích, které na sebe nenavazují, ale na závěr vyústí v nečekanou pointu,“ říká autor projektu Ing. Viktor Krištof. Turisté budou mít podle jeho slov celý den na to, aby nejenom stihli natočit svůj film, ale dostanou i opravdovou filmařskou snídani, prohlédnou si studia, průvodci jim předvedou filmařskou techniku a vysvětlí, co která profese u filmu dělá.

Takže to, co jsme donedávna četli pouze ve scifi (jmenovitě v Diamantovém věku Neala Stephensona), je najednou, i díky firmě Three Brothers Production, pravda.

Pokud nevíte, co je geo-obraz, nezoufejte. Vše vám vysvětlí firma Dolmat, která se specializuje na jejich výrobu z jámových a stěnových řezů v půdě nebo horninách. Geo-obrazy vznikají tak, že se vybraná část zeminy nebo horniny nastříká penetrací, která do ní pronikne a zpevní ji. Po zaschnutí se plocha potře lakem a přikryje tkaninou. Po jejím strhnutí na látce zůstane „obtisk“, který je možné zarámovat jako obraz. Zájemci o geo-obrazy a horniny se v rámci prohlídky budou moci na tvorbě takového obrazu sami podílet. Zajímavé, co říkáte?

Oba tyto projekty budou realizovány za podpory Hospodářské komory hlavního města Prahy, jež se zabývá zefektivněním zážitkové turistiky, která dnes už zdaleka neznamená pouze českou kuchyni a pivo a víno. Lidé se chtějí bavit, a tyto interaktivní projekty jim to mají umožnit. Takže pokud nemáte na vlastní letenku do vesmíru, přijeďte do Prahy a natočte si o svém letu alespoň film.

Reklama