Mnoho maminek po ukončení kojení zapomíná svému děťátku zajistit dostatečný příjem mléčných výrobků a mléka. Tento nedostatek se pak může projevit svalovou slabostí, ale i pomalejším růstem. Je třeba mít na paměti, že kravské mléko se od náhradní mléčné výživy, která je vyrobena přímo dle potřeb batolat, liší, jelikož neobsahuje tolik potřebných živin. Vhodně zvolená batolecí mléčná výživa jako například Sunar premium 4 obsahuje dostatek vitaminů a minerálních látek, které dítěti v batolecím věku chybí, např. vitamin D nebo železo. Dítě se v batolecím věku pomalu stává méně závislé na pomoci druhých i na přítomnosti maminky a v mnoha činnostech je samostatnější než dříve. To vysvětluje, proč začíná mnohdy vzdorovat a chce všechno dělat samo. A není divu.


„Mozek dítěte právě ve dvou letech dosahuje již 80 % velikosti mozku dospělého. A aby se organismus dobře vyvíjel a správně fungoval, je nutné podávat dítěti pravidelnou a pestrou stravu s dostatkem zeleniny, ovoce, obilnin, luštěnin, masa, mléčných výrobků a dalších tak, aby byl zajištěn potřebný příjem vitaminů, minerálních látek, polynenasycených mastných kyselin (omega-3 mastné kyseliny) a dalších prospěšných složek, které zdravý rozvoj podporují,“ říká Ing. Hana Nechvátalová, nutriční specialistka firmy Hero Czech s.r.o.
K tomu můžete přispět kromě pestré stravy i zařazením náhradní mléčné výživy Sunar premium 4 do jídelníčku vašeho dítěte. Sunar premium 4 byl speciálně vyvinut pro potřeby dětí od ukončeného 24. měsíce. Obsahuje mimo jiné vitamin A a C, které jsou důležité pro správný vývoj imunitního systému, dále vápník a železo. Železo je nezbytné pro rozvoj poznávacích funkcí, jako je například myšlení, koncentrace nebo schopnost učit se, dále pomáhá při rozvoji paměti a řeči, rozeznávání barev, tvarů. Vývoji mozku a mozkové aktivity pak napomáhá obsažená kyselina alfa-linolenová ze skupiny omega-3 mastných kyselin.

Jaké další benefity přináší batolecí mléčná výživa, vysvětluje odbornice na dětskou výživu Ing. Hana Nechvátalová:

1. Jaké benefity přináší batolecí mléko oproti klasickému (kravskému) mléku?

Jídelníček dítěte v batolecím věku je stále odlišný od ne vždy vzorové stravy dospělých, zejména co se týče množství některých živin. Pro takto malé děti je vhodnější batolecí mléčná výživa, která obsahuje – na rozdíl od kravského mléka – méně bílkovin a je obohacena o potřebné vitaminy a minerální látky, např. u batolat deficitní vitamin D a železo. Prostřednictvím novinky Sunar premium 4, vhodné pro děti od ukončeného 24. měsíce, batole získá až 60 % denní doporučené dávky vápníku, který je potřebný pro normální růst a vývin kostí, a 45 % denní doporučené dávky železa, které přispívá k rozvoji poznávacích funkcí dětí, prostřednictvím kterých se u dětí rozvíjí schopnost učit se, vnímat svět kolem sebe, zvládat první nelehké úkoly. Sunar premium 4 obsahuje navíc prebiotickou vlákninu a tzv. omega 3 polynenasycené mastné kyseliny (DHA), které si organismus nedokáže v dostatečném množství sám vytvořit, a proto by měly být v dostatečném množství přijímány stravou. Naopak obsah bílkovin je v batolecím mléku oproti tomu kravskému snížený. Přestože jsou bílkoviny důležité jako stavební složka, jejich nadměrné množství zbytečně zatěžuje ledviny, což může v pozdějším věku zvyšovat riziko vzniku obezity.

2. Do kolika let je vhodné podávat dětem batolecí mléčnou výživu?

Batolecí mléčnou výživu lze připravit kdykoliv během dne a mít tak k dispozici lahodnou porci mléka. Díky obsahu vitaminů, minerálních látek a dalších prospěšných složek může být batolecí mléko součástí pestrého jídelníčku dětí až do předškolního věku.

Více na www.sunar.cz.


Reklama