62909359b163ecl.jpg
Foto: Shutterstock

Na kongresu Evropské asociace pro studium obezity byly prezentovány výsledky nového výzkumu, který se týkal batolat a jejich konzumace zeleniny.
 
Členka výzkumného týmu Britt van Belkom uvedla, že je důležité, aby děti začaly jíst zeleninu už od raného věku. Zároveň zmínila, že z předchozího zkoumání vyplynulo, že rodiče by to neměli po prvním neúspěchu vzdát.
 
„Malé děti musí obvykle danou zeleninu vyzkoušet osmkrát až desetkrát, než jim zachutná,“ prozradila Britt van Belkom. Její tým se ovšem ve výzkumu zaměřil na to, jak mohou rodiče přispět k tomu, aby byly děti ve věku od jednoho roku do čtyř let ochotnější zeleninu sníst, i když je zrovna moc neláká.
 
Výzkum zjistil, že děti jsou ochotnější jíst zeleninu nebo ji alespoň ochutnat, pokud je jim za to slíbena nějaká odměna, jako je například samolepka apod. S touto výchovnou metodou sice nemusí každý souhlasit, ale některým rodičům může pomoci ke zdravějšímu jídelníčku jejich dětí.
 
Britt van Belkom také uvedla že je důležitý charakter odměny. Dětem by nemělo být slibováno jídlo, jako jsou třeba sladkosti, ale něco zábavného, jako je třeba drobná hračka, zmíněná samolepka apod.

Zdroje: Kongres Evropské asociace pro studium obezity, Britt van Belkom, Medical Xpress