V sobotu 4. října se uskutečnil v Náchodě již šestý ročník finále BATIST Nej sestřička 2014. Do letošního ročníku se celkem přihlásilo 493 zdravotních sestřiček z celé České republiky.

„Přihlásit zdravotní sestru mohl kdokoliv - lékař, ona sama, pacient či její blízká osoba. Ve zcela zaplněném divadelním sále se utkalo dvanáct finalistů z celé České republiky. Původně se mělo zúčastnit dvanáct sestřiček a jeden zdravotní bratr. Bohužel jedna zdravotní sestřička skončila se zápalem plic v nemocnici, tak nemohla do Náchoda dorazit,“ vysvětloval neúčast třinácté účastnice David Novotný.

Celý večer moderovala Štěpánka Duchková, která všem prozradila, že její kluci kousají paní zubařku a ta je nechce ošetřovat. „Mám s tím problém, oni si myslí, že se to paní zubařce líbí, jsem z nich nešťastná. Jsou oba stejní a nevím, po kom mají takovou fobii ze zubařů. Také se bojím, ale určitě to nemají po mně,“ dodávala Štěpánka.

Mezi účinkujícími se objevila Naďa Urbánková, Daniela Šinkorová, Bohuš Matuš, Tomáš Savka, Hanka Křížková, Ivana Jirešová a mnoho dalších. Při módní přehlídce zdravotnických oděvů od firmy Zdravtex Olomouc sestřičky doprovázela skupina New Element a sestřičky si užívaly společnost mladých kluků z této kapely.

V porotě, která vybírala nejlepší sestřičku, zasedlo sedmdesát pět porotců. Mezi odborníky z lékařského prostředí nechyběl MUDr. Radim Uzel a MUDr. Jan Cimický. V roli porotců byla i řada známých osobností jako je Jan Přeučil, Eva Hrušková, Vlastimil Harapes či Vendula Křížková a další osobnosti. Úkolem poroty bylo zvolit z jedenácti finalistek a jednoho finalisty Nej sestřičku. Byl to úkol nesnadný, neboť již samotné finalistky byly pečlivě vybírány v předběžném kole z celkového počtu 493 přihlášených zdravotních sestřiček z různých nemocnic v celé republice. Porotu okouzlila a BATIST Nej sestřičkou 2014 se stala Simona Hájková z Nemocnice Jihlava.

Nejlépe to asi vystihl herec Jan Přeučil, který před sestrami smekl svůj klobouk a zvolal- „Ne léky, ne lékaři, ale sestřičky! Váš úsměv, pohlazení a pochopení jsou ten pravý balzám pro nemocného člověka. Čest vám všem!“

s

asd

sd
Vítězka soutěže Simona Hájková z Nemocnice Jihlava s organizátorem akce Davidem Novotným

sd

 

Reklama