Batika má spoustu asociací – od legendárního Woodstocku, hippie éru v šedesátých letech až po batikový boom v letech 90. Batika byla vždy tak trochu spojená s nespoutaným životním stylem, uvolněností, dlouhými, možná i trochu umaštěnými vlasy a životem na hraně. V nadcházející sezoně se ale věci mění, a nimi i batika, jakou jste dříve znaly. Pravdou totiž je, že se tyto odbarvené psychedelické barevné kruhy a skvrny stanou jedním z klíčových trendů pro sezonu jaro/léto 2019.

A nemusíte se bát, že byste vypadaly jako na celosezonní jízdě na festivalu Coachella. Designéři jako Proenza Schouler a Elder Stateman vyzdvihli tento DIY tisk a vsadili na batiku ve velmi slibném a stylovém hávu. V takovém, že si ji zamilují i zapřísáhlí odmítači tohoto hippie trendu.

Nechte se proto inspirovat, jak vyrazit v nostalgickém batika duchu do práce, na večírek nebo klidně jen na víkendovou procházku.

Rebelsky pracovní

Pod batikou si opravdu málokdo představí sezení u počítače v kanceláři. Spíše je o polehávání na louce a nicnedělání. A možná proto nás nová podoba této techniky tak baví. Designéři se totiž rozhodli, že si ji budeme moci obléknout opravdu kamkoliv a vypadat v ní vždy na jedničku.

V práci se ale přeci jen raději stále držte v mezích dress-codu. Jen si místo bílé košile ke klasickým kalhotám a blejzru oblékněte volnou batikovanou košili. Outfit bude stále střídmý, elegantní a s těmi správnými doplňky i ženský, přesto mu nebude chybět ta správná jiskra.

Sladce jedinečná

Na večírek většinou volíme tmavé odstíny barev, flitry, blýskavé aplikace a těžké materiály jako je třeba kůže nebo samet. A co takhle vystoupit z davu a trochu se odvázat? Vsaďte na světlé sladké barvy, sexy střihy a kousky, v nichž budete nepřehlédnutelná.

Saténové batikované šaty v midi délce jsou super volba, Kombinace s kotníčkovými botami v podobně cukrové barvě pak sázkou na jistotu. A kdyby vám bylo přeci jen chladno, co takhle si pod šaty obléknout obyčejné bílé tričko nebo třeba tenký bílý roláček? Velmi odvážné, ale zatraceně sexy.

Pohodově vyladěná

Někdy je fajn zůstat celý víkend v teplákách, ale občas je potřeba opustit vyhřátý domov a vyrazit mezi lidi. A to rozhodně neznamená, že se musíte vyladit jako do práce. Naopak se držte v hodně pohodových mezích. Denim, bavlna, pletenina… Volte materiály, co jsou příjemné, nosivé a vy víte, že v nich nehrozí žádná ostuda. A co víc, skvěle se na takové dny hodí právě i trendy batika!

Také si přečtěte:

Reklama