baba.jpgGigi Hadid / Foto: Profimedia

Na batiku ve své jarní a letní kolekci Carolina Herrera 2020 vsadil například návrhář Wese Gordon, který představil batikované kousky na newyorském týdnu módy. Gordon je známý tím, že často dokáže předpovědět módní trendy pro nadcházející období. A povedlo se mu to i tentokrát.

Batika byla trendem hlavně v 60. letech. Tehdy byla především jedním ze symbolů hnutí hippie. Ačkoliv ji někteří nenávidí a doufali, že už znovu nedostane šanci, batika je zpět. Narazíte na ni v aktuálních kolekcích mnoha obchodů.

batika.jpgFootshop 990 Kč / Sinsay 199 Kč / About You 1 429 Kč

Batika neztratila svůj uvolněný postoj a je proto ideálním společníkem pro jakékoliv letní oblečení. Barevné kousky můžete kombinovat nejlépe s bílou či černou. Nemusíte se bát ale ani kombinace s modrými džínsy nebo kouskem v podobném barevném tónu, jaký má batika. Čemu byste se však měly rozhodně vyhnout, je kombinace s jinými zory nebo dalšími batikovanými kosuky! Pokud samozřejmě nejde například o komplet plavek či teplákovou soupravu, kdy jsou oba kousky ve stejném vzoru.

bababa.jpgMohito 299 Kč / Mohito 399 Kč / Vemzu 890 Kč

Možná jste si myslely, že se batika hodí jen ke sportovnímu či ležérnějšímu oblečení. Batika však může být i elegantní. Oblečte pastelové batikované tričko s midi sukní a podpatky nebo vezměte halenku s batikou pod jednobarevné sako k oblíbeným džínům.

Batiku si oblíbila i řada celebrit. Brazilská modelka Alessandra Ambrosio je věrná batikovanému vzoru už pěknou řadu let a ani letošní rok není výjimkou. Je důkazem toho, že tyto stylové kousky můžete zkombinovat tak, abyste nevypadala jako puberťačka z devadesátek a byla trendy celé léto.

ambros.jpgFoto: Profimedia

Reklama