Dokonce mám v mysli vzpomínku z jedné věhlasné pražské čajovny, kde jste si mohli dát vůni s příchutí zeleniny. Ovšem jakožto svobodný člověk neodsuzuji nikoho za jeho životní cestu.

Kulinářské kouzlení je podle mě mistrovská záležitost a je dnes již vědecky potvrzeno, že jídlo může být jedem nebo lékem. V současném zimním období se asi všichni potřebujeme prohřívat, teplo nás uklidňuje a navozuje pocit bezpečí – není-li ho moc. Skvělou cestou k takovému bezpečí jsou v chladných časech polévky, a ty zeleninové zvlášť. Jsem zastáncem přirozené a místní stravy. Tedy domnívám se, že člověku nejbližší a nejúčinnější je to, co roste, kvete a žije v jeho podmínkách, ale asi jako každý z nás s nadšením dítěte ochutnávám i jiné - cizokrajné.

Velkým potěšením se pro mě v posledním čase stalo seznámení s batáty! Nemám sice ráda nálepku super potravina, ale takový vařený batát jen s troškou másla a lehce osolený, to je prostě kouzlo všedního zimního dne. Taktéž batátová polévka zahřeje na duši i na těle.

Batáty, které na pohled vypadají jako obyčejná podivná hlíza a spíše nevzhledná, skrývají velké tajemství. Obsahují velké množství vitamínů a minerálů. Jsou bohaté i na vitamín A, který je doporučován především sportovcům, obsahují také vitamín B6, C, K, vápník, hořčík, draslík a železo. Už jen svou oranžovou barvou, poukazují na zásobárnu betakarotenu, kterou vám nabízí.

Batáty - sladké brambory jsou vynikajícím antioxidantem a pomáhají předcházet civilizačním chorobám, jako je artróza, astma nebo srdeční onemocnění. Jejich energie a obsah je doporučován i cukrovkářům a lidem, kteří mají potíže s vysokým tlakem. Dokáží totiž stabilizovat hladinu cukru v krvi, udržují správnou funkci imunitního systému, trávicí soustavy a dokonce mohou eliminovat riziko rakoviny tlustého střeva!

Kouzlení s batáty se doporučuje i těm, kteří potřebují redukovat svou hmotnost, třeba před Vánoci. Oproti naší české bramboře mají totiž méně kalorií, více vlákniny a podstatně méně sacharidů. Mohu-li vám doporučit, skvělá chuťová kombinace je brambory a batáty napůl. A pokud z nich vytvoříte jemnou kaši, budete mít v bříšku, no, jako v pokojíčku.

Batáty původně pocházejí z Ameriky stejně jako naše brambory, do Evropy se však podle historických pramenů dostaly o 100 let dříve a už tehdy byly velice oblíbené. 
Pokrmy připravené z této „super potraviny“ se doporučují i těhotným ženám, jelikož obsahují kyselinu listovou, dokonce se doporučují jako podpora při otěhotnění.

Čtěte také:

Reklama