Plesy, akce, které si ráda vynuchtnávám. Na plesy chodím od prváku gymplu, takže od 16 let. Co se týče oblečení a obuvy, je můj výběr prostý. Vsázím na korzety a tmavé kalhoty, botky vysoké s gelovými polštářky. Jen třikrát jsem neměla na plese kalhoty. Jelikož jsem se držela pravidla, že se na plesy absolutně nehodí punčochy, brzy jsem od sukní upustila. Navíc, pohodlněji se tančí v nohavicích. No a korzety jsou mou velkou slabostí. Vždy mě uchvacovaly, mé šaty na maturák byly také s korzetem (tehdy se mamina obávala, že mi při některých tanečních kreacích vypadne dekolt :-)). Jak jsem byla šťastná při zjištění, že korzety mi i sluší.

Mám štěstí, příroda mě pro korzety dobře vybavila - štíhlý krk, rovná ramena, přímé držení těla a dobrá výplň do dekoltu. Vlasy vyčešu nahoru nebo udělám postupně padající vodopád z natočených vlasů (tak účes nazvala má kamarádka). Samozřejmě, nemluvím o divných, absolutně nepadnoucích korzetech, jež nesedí. Kupuji si korzety přesně na svou postavu, které se musí nejprve nošením přizpůsobit tělu a kostice se musí správně vytvarovat. Své nejoblíbenější korzety přikládám na obrázcích.

S výběrem oblečení nemám velké potíže, horší je to s výběrem šperků. Dlouho mi trvá, než se rozhodnu, jaké si vezmu náušnice, jaký náhrdelník nebo jestli si vezmu sadu. Tohle mi opravdu trvá, takže když se obléknu, různě před zrcadlem zkouším doplňky.

Co se týče obuvy, střídám boty s otevřenou špičkou i uzavřenou. Záleží na tom, jaký je můj partner na ples tanečníkem. :-) Vydržím trdlovat na podpadcích klidně celou noc. Rozhodně nechodím na ples v obuvi, kterou jsem si trochu neprošlápla. V tomto směru mě velice fascinovala bratrova přítelkyně. Ta si ráno, v den plesu, koupila botičky s 12 cm vysokým podpatkem a ani doma si v nich trochu nechodila. Po půl hodině na plesu kňučela, že jí bolí nohy, nedala si do bot ani gelové polštářky. Odešla velmi brzy, vlastně ji bratr k nám domů nesl na zádech. Štěstí, že od sálu bydlíme ani ne 10 minut. Někdy mě inteligence některých skutečně dostává do kolen.

Přeji všem krásný den

BastMetztli

korzet1korzet2

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


Ty jo, ty jsou krásný, měla bych chuť si je zkusit! A fotečka i s výplní by nebyla? :)

  • Chodíte tančit? Co si na ples oblékáte?
  • Nosíte pokaždé něco jíného, nebo to zvládáte v jednom úboru?
  • Jak vypadají vaše večerní šatičky?
  • Dáváte přednost kalhotám?
  • Co podpatky, dokážete v nich přejít sál bez úhony? A tančit?
  • Na jaké plesy chodíte? Co tombola? Co jste kdy pěkného vyhrály? Jak vám to jde na parketu, jste vidět, slyšet? Co nějaké veselé plesové historky?

Pište na redakce@zena-in.cz

předmět: plesy

Během dne budeme vaše příspěvky zveřejňovat a jedna z vás vyhraje parfém Lolita Lempicka.

vyhra

 

Reklama