Dovolenou snů jsem zatím nezažila, ale jsem také ještě docela mladá (i když mě někteří náctiletí už pohřbívají pod kytičky), tak mě hodně dovolených ještě čeká, tedy snad. :-)

Rozhodujícím kritériem pro výběr každé mé dovolené je teplota. Mám nízký tlak a špatný krevní oběh, kdybych jela na zasněžené hory, trávila bych veškerý čas v chatě, pod dekou s hrnkem čaje, grogu nebo medovinky. Pěkně bych se uhnízdila na gauči nebo v křesle, sledovala oheň v krbu nebo zasněžené hory za okny. (Takto strávená dovolená např. na Aljašce by také nemusela být špatná, ovšem jedině ve společnosti partnera nebo přátel.) Raději bych si vyrazila na hory v létě, pěkně protáhnout nožky při turistice. Láká mě spousta končin - Skotsko, Lucembursko, Irsko, Mexiko, Texas, Brazílie a karneval v Riu, Argentina a tangem protančené Buenos Aires, Japonsko...

Bora Bora1

Skutečnou dovolenou snů by pro mě však byl pobyt na Bora-Bora (ostorv ve Francouzské Polynésii). Když jsem před cca 10 lety viděla kratičký pořad o Francouzské Polynésii, do ostrůvku jsem se prostě zbláznila. Je to pro mě učiněný ráj.

Bora Bora2

Nádherné laguny, hotely s bungalovy na pláži a na vodě. Bungalovy mají dokonce částečně prosklené podlahy a jeden z východů má schůdky přímo do vody. Chtěla bych zde strávit několik dní či týdnů (nač být skromná) s partenerem a přáteli. Ne se jen plácnout do písku a smažit se, ale bavit se a užívat si. Prohlédnout si Bora-Bora, zajet si i na další ostrovy, cachtat se a dovádět ve vodě, vychutnávat si masáže a večer popíjet, hrát, tancovat s místní hudbou a společností. No a kdybychom potkali třeba častého návštěvníka těcto míst, herce P. Brosnana a mohli se s ním vyfotit, vůbec bych se nezlobila. :-)

Přeji všem krásný den plný snů.

BastMetztli

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


Tak to bych si taky nechala líbit. Na rok? :)

A jaká by byla ta vaše dovolená snů, která bude tématem dnešního dne?

Napište nám, jak byste si ji představovaly. Jaká by měla být, kde byste ji rády strávily a s kým. Nebo jste ji už zažily? Splnily jste si sen?

Bylo by to moře, hory, chajda, dobrodružství, exotika, relax a pohoda na pláži? Nebo úplně něco jiného...

Nechte pracovat svou fantazii na plné obrátky, my se budeme se těšit na vaše příspěvky.

Pište na redakce@zena-in.cz

předmět: dovolená snů

Jednu z vás, která nám do redakčního mailu pošle svůj příspěvek, a ten bude pak zveřejněn, odměníme voňavkou od Avonu Secret Fantasy a šikovným zrcátkem do kabelky.

vune Secret Fantasy