Jakou básničku učila čtenářka Pateta děti, které přišly k zápisu do první třídy malotřídky, to se dozvíte, když rozkliknete tuto novinku!

Školní začátky jsou různé. Někteří z nás si je ani moc nepamatují... Čtenářka Pateta poslala k dnešnímu tématu alespoň básničku.


Na svůj zápis se už vůbec nepamatuji, kdo ví, jestli byl...Učila jsem hodně ročníků prvňáčků a když jsem jednou v první školní den chtěla, aby si děti "něco" odnesly, naučila jsem je první písmenko A a básničku:

Apolenka, Apolena,
je jí zima na kolena.
To proto, že Apolenky
nosí jenom podkolenky.

Přestože ten rok bylo na málotřídce jen 7 prvňáčků, volaly mi krátce po odchodu dětí 3 babičky, přítomné na slavnostním zahájení s prvňáky, JAKŽE JE TO S TOU Apolenkou, že se doma všichni dohadují, co tam byli. Že by i vítání babiček?
Pateta

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Zápis! Jak jste začínaly?

Zavzpomínejte, milé čtenářky, na své školní začátky!

Právě probíhají zápisy do prvních tříd. Posílejte mi dnes své vzpomínky na vaše školní začátky. Jak probíhal váš zápis? Jak úspěšné jste byly v první třídě? Co vás ve škole nejvíc bavilo a co vás naopak otravovalo? To všechno mi pište k dnešnímu tématu na redakční e-mailovou adresu uvedenou níže. Pokud chcete mít šanci na dárek, totiž stylový bílý penál my.cose a červenou propisku GRAFO, dbejte, aby byl váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

cena

Reklama