Dost oken musí mýt také čtenářka jana.12345678. Dělá to čtyřikrát do roka a nejradši má pocit, když si po umytí oken lehne na gauč a odpočívá.

Když jsem četla o látkových plenách, napadlo mě, že se dají použít na ledacos. :-) Taky doma ještě nějaké mám. Moc Vám děkuju za příspěvek, milá jana.12345678, a přeju krásný den.


Bydlíme v rodinném domku, kde máme spoustu oken. V horním patře 8 oken: 2 velké, 6 menších a v přízemí 6 velkých oken a 3 menší. Naštěstí jsme si to rozdělili, rodiče obývají a mají na starost dolní část domu a já horní, což se dá v pohodě zvládnout a mytí trvá zhruba půl dne.

Najímat si firmu na mytí oken je pro nás velký luxus, který si nemůžeme nikdo dovolit, ale dovedu si představit, že je velmi příjemné, když přijde někdo, kdo umyje všechny okna a ušetří námahu i čas, který se dá věnovat volnočasovým aktivitám nebo jiným činnostem.

Okna se u nás obvykle myjí 4 krát ročně. Na jaře, v létě, na podzim a v zimě, což se mi zdá velmi často a v zimě si mytí zjednodušuji, abych nemusela dlouho mrznout při ledovém průvanu.

Postup mám docela jednoduchý. Nejdříve si nachystám dva kbelíky s teplou vodou, do níž přidám Jar. Jeden slouží k umytí okenních rámů a druhý na skla. Potom si nachystám mycí přípravek na okna a švédskou utěrku, postříkám skla a utěrkou leštím. A když se objevují šmouhy, použiji na doleštění staré dětské látkové plenky, s nimiž to jde jako po másle.

A nejraději mám pohled z okna ven po jejich umytí, neboť mám pocit, že barvy venku jsou živější a v pokojích je najednou více sluníčka. K dokončení tohoto efektu sundám záclony, vyměním za čisté, o Velikonocích či Vánocích tématicky ověším různými ozdobami, lehnu si na gauč a spokojeně odpočívám po dobře odvedené práci.

jana.12345678

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Mytí oken

  • Kolik máte doma oken?
  • Kdo je u vás doma myje?
  • Myjete okna sama, nebo si na mytí najímáte nějakou firmu?
  • Jak často okna myjete?
  • Čím je myjete? Máte nějaký speciální postup, starý recept, který funguje, aby na nich nebyly šmouhy?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky! Jedna z vás získá tematickou cenu - uklízecí prostředky Clin, kde najdete i sprej na mytí oken.

clinclinclin

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je OKNO. Předem děkuju!

Reklama