Barvy mají v každém interiéru velký význam – dodávají mu typický charakter, mohou opticky ovlivňovat velikost prostoru a působí i na naši psychiku. Podle toho, jaké jsou v interiéru použité barvy, tak místnost může působit spíše chladným nebo naopak teplým dojmem. Kombinovat barvy v interiéru lze mnoha způsoby - jedním z nich je vycházet z přírody a čtyř ročních období. Jaro, léto, podzim a zima – každé období se příroda vybarvuje do jiných barev, které mohou být inspirací, jaké barvy do daného interiéru využít.

Ložnice je místem odpočinku a převládat by měly spíše tlumené a uklidňující barvy. Ale nemusí to být vždy pravidlem.

Podívejte se na čtyři barevné kombinace ložnice. Základem je vždy stejná postel z masivního dřeva – postel Rita z masivního jádrového buku. Jádrový buk má nádhernou strukturu dřeva a každý kus nábytku je originál. Tato elegantní postel z masivu je nadčasová a lze ji dobře kombinovat s mnoha barvami.

Ložnice ve stylu jara působí svěžím dojmem. Použity jsou veselé barvy v měkkých teplých tónech. Inspirací může být zeleň jarní trávy, žluté narcisy nebo růžové tóny kvetoucích stromů.

Jaro

jaro

Léto vyznává tlumené a elegantní barvy, příjemným způsobem chladné. Léto vyznává barvy moří a pláží, zelených luk nebo barvy letních plodů.

Léto

leto

Pro podzimní interiér jsou typické syté a zářivé barvy v teplých odstínech. K podzimu patří červená jablka stejně jako hnědé tóny sklizených polí. 

Podzim

podzim

Zima je charakteristická svými chladnějšími odstíny. Vedle černobílých kontrastů se prosazují studené modré a zelené odstíny v kombinaci třeba se žlutou nebo červenou.

Zima

zima

 

JMP Studio zdravého spaní

 

Která z ložnic inspirována motivem čtyř ročních období zaujala vás? Já mám jasného favorita. Shodneme se?

Zapojte se do diskuse pod tímto článkem, která z vyobrazených ložnic se vám líbí nejvíce.

Dvě z vás vybereme a odměníme balíčkem kopelových pěn Radox pro klidný spánek

 

Reklama