Pokud jste do této chvíle šperky šetřila a nosila maximálně tak snubní prsten nebo hodinky, je na čase to změnit. Jarní a letní sezona je na takové experimenty jako stvořená. Na opálené pleti se budou výrazné kovy dokonale vyjímat a dají tu správnou tečku i těm nejjednodušším a jednobarevným šatům. 

Exploze barev


Foto: Shutterstock

Kromě klasické zlaté a stříbrné byly na molech k vidění výrazné barevné šperky - náušnice, náhrdelníky i náramky. Nosit se budou motivy květin, mořských korálů, tvary a obrázky zvířat nebo barevné kameny. Nebojte se trochu odvázat a probuďte své vnitřní dítě . 


H&M 299 Kč / Wilhelmina Garcia 3999 Kč / Zara 399 Kč

Mango 399 Kč /  Zara 449 Kč

Single náušnice


Foto: Shutterstock

Pokud byste si letos měla vybrat jeden druh šperku, měly by to být náušnice. Velké, výrazné a nepřehlédnutelné. Tento popis pak nejlépe sedí u trendu nošení jen jedné z nich. Načesejte vlasy na stranu, nasaďte jednu náušnici a dejte jí pořádně na obdiv. Slušet bude holým ramenům a dekoltu.


H&M 299 Kč / Asos 399 Kč / Zara 449 Kč

Mango 239 Kč / Mango 399 Kč

V řetězech


Foto: Shutterstock

Čím větší, tím lepší. Na krku, v uších nebo na rukách. Kovové, dřevěné i z plastu. Zkrátka, s řetězy letos nešetřete, a hlavně se jich nebojte. Budou netradičním doplňkem například do bílé košile nebo do topu bez rukávů. Jemnější plastová verze působí lehčím dojmem, tak hurá do nich!

Asos 279 Kč / H&M 399 Kč / Zara 499 KčWilhelmina Garcia 3550 Kč / Zalando 3010 Kč

Perly


Foto: Shutterstock

Bez perel neudělala ani ránu ikonická Coco Chanel, nedala na ně dopustit ale ani Carrie Bradshaw ze Sexu ve městě. Perly by měla vlastnit každá žena i dívka. Jedná se o klasický šperk, který ve svých šperkovnicích měly už i naše babičky. Noste je do práce, na rande, ale klidně si úzký náhrdelník vezměte třeba ke sportovnímu outfitu na výlet. Perly nikdy nevyjdou z módy. 

Mango 399 Kč / Mango 319 Kč / Zalando 680 Kč
Asos 169 Kč / Zalando 1200 Kč

Obruče


Foto: Shutterstock


Takzvané hoop earrings byly k vidění v mnoha kolekcích. Trend, který milovala nejedna holka v 90. letech je zpět. Zapomeňte ale na tenké kruhy, ale raději se zaměřte ve výběru na ty velké, klidně dvojité, ze zajímavých materiálů nebo s aplikacemi. Opět platí, že čím větší, tím lepší. V kombinaci s vyčesaným culíkem budete za sexy módní ikonu. 


H&M 299 Kč / Asos 199 Kč / Mango 199 Kč

Lindex 139 Kč / Stradivarius 249 Kč

Také si přečtěte:

Reklama