pudr

Paletu barev, která se „točí“ kolem jemně růžové, známe důvěrně z kosmetických kazet. Ale se sladkou, cukrátkově růžovou má pramálo společného. Blíží se spíš odstínu naší pleti a v módě se jí trefně říká „nude“. Dokážete si ji představit na stěnách svého bytu?

Růžová má mnoho odstínů, ale ty, o nichž bude dnes řeč, jsou něčím zvláštní. Jako by do nich byla přimíchána bílá, či světle béžová, takže nepůsobí vůbec přeslazeně. Naopak. Patří spíš do skupiny neutrálních tónů, které jsou svým způsobem univerzální. To znamená, že se dají kombinovat takřka se všemi barvami, aniž by se nějak výrazně prosazovaly, nebo dokonce rušily.

Tyto barvy dokáží zútulnit interiér a tlumit působení hodně výrazných a sytých barev třeba černé, nebo tmavě modré.

pudr

Výhodou těchto odstínů pastelově růžové je její flexibilita a snadná kombinovatelnost. Dobře se snáší se všemi odstíny dřeva. Od nejsvětlejšího, trochu nažloutlého tónu břízy, přes „chladný“ našedlý nádech ořechu, až po hlubokou čerň exotických dřev.

Další předností barev palety „nude“ je, že se hodí takřka do každého interiéru a vždycky do něj vnese svá pozitiva. Romanticky zařízený byt, nebo pokoj dokáže trochu „zneutralizovat“, takže nepůsobí tak kýčovitě. A naopak, do moderního a minimalisticky zařízeného interiéru vnáší přívětivé teplo a zjemňuje jeho strohý výraz.

obyvak

S kterými barvami vypadá nejlépe? K „nude“ odstínům se hodí všechny pastelové tóny, ale nejvíce jim to sluší ve společnosti kontrastních barev jako je tmavě šedá, černá, nebo naopak bílá.

Podívejte se na další ukázky interiérů, kde dominuje barva pudru.

Zdroj foto: Dulux

Čtěte také:

Reklama