summmrr.jpg
Foto: Shutterstock

Lila

Na přehlídkových molech kolekcí jaro/léto 2023 se objevilo mnoho barev, na které můžete letos v létě vsadit, abyste se drželi trendů. Mezi ty nejpopulárnější patří snová fialová v odstínu světlého šeříku. Barvu jsme mohli vidět u Ester Manas, Victorie Beckham nebo Nensi Dojaka.

Růžová

Jak už jste jistě zaznamenali, nejen díky filmové novince Barbie, je letos hitem styl barbiecore. S růžovou rozhodně ještě není konec! A to ani ve výraznějších verzích, ani v jemnější baby pink. Důkazem toho, že je hitem, jsou i přehlídková mola značek jako Versace, Fendi, Versace nebo třeba Alberta Ferretti.

FotoJetwe-1-.jpg
H&M, 2 499 Kč / H&M, 799 Kč / Abou You, 3 249 Kč
Mango, 1 599 Kč / Zara, 799 Kč / H&M, 949 Kč
Foto: Se souhlasem H&M, About You, Zara, Mango

Žlutá

Pokud máte rádi barvu slunce, neuděláte chybu ani se žlutou. Jde o barvu, kterou si většinou v zimě na sebe nevezmete, ale v létě je velice populární. Především ve světlejších tónech. Letos je jednou z vlajkových barev letní sezóny.

Oranžová

Stejně jako minulý rok, i letos je hitem oranžová. Můžeme ji vidět i mezi sezónními modely prominentních značek jako Bottega Veneta, Jacquemus nebo Stella McCartney. Jestli vás nějaké barvy doslova rozzáří, rozhodně jsou to žlutá a oranžová.

FotoJetwer-2-.jpg
Zara, 799 Kč / Mohito, 699 Kč / ZOOT, Vila, 1 149 Kč
Zara, 449 Kč / CCC, DeeZee, 849 Kč / Gate Shop, 548 Kč
Foto: Se souhlasem Mohito, ZOOT, Zara, CCC, Gate

Stříbrná

I když se vám kovové barvy mohou zdát vhodné spíše k období Vánoc nebo Silvestra, v módě jsou i během léta. Zejména na festivalech jsou hitem. Stříbro je v této sezóně inspirované trendem mermaidcore.

Červená

Ani červená nepatří jen k Vánocům. Barva vášně zaznamenala v této sezóně pozoruhodný come back. Zvýrazňuje ženskost, sebevědomí a je rozhodně sexy. Letos navíc frčí styl Tomato girl, do kterého se dá skvěle zakomponovat.

FotoJetwre-1-.jpg
Zara, 799 Kč / Mango, 1 599 Kč / Zalando, NA-KD, 750 Kč
Zara, 599 Kč / Sinsay, 559 Kč / C&A, 239 Kč
Foto: Se souhlasem Zara, Mango, Zalando, Sinsay, C&A

Bílá

Červená se dá krásně kombinovat s bílou. I tu si ráda oblékne každá Tomato girl. Navíc nepřitahuje slunce, a proto je na léto ideální. Ato barva se vrací každou sezónu a nikdy s ní nešlápnete vedle. Jedna bílá košile, halenka nebo obyčejné tričko se dají kombinovat snad ke všem kraťasům a sukním.

Béžová

I když je to oproti ostatním barvám celkem nuda, i s béžovou barvou budete trendy a nešlápnete vedle. Je teplejší než bílá, je neutrální, snadno se nosí. Je ideální, pokud nechcete upoutat příliš pozornosti… Nejčastěji se v této barvě vyrábějí lněné kousky, které jsou na léto naprosto perfektní!

FottzuoJet.jpg
C&A, 716 Kč / Zara, 999 Kč / Reserved, 699 Kč
Reserved, 1 399 Kč / CCC, DeeZee, 1 099 Kč / Mohito, 599 Kč
Foto: Se souhlasem C&A, Zara, Reserved, CCC, Mohito

Barvy sorbetů

Dalšími barvami, s kterými nešlápnete vedle, a podtrhnou vaši ženskost a jemnost, jsou pistáciově zelená, žvýkačkově růžová či baby blue neboli pastelově modrá. Tyto barvy jsou navíc ideální například i na svatby. Pokud se tedy na nějakou chystáte, můžete se touto škálou inspirovat. Do svých modelů pro tuto sezónu je zakomponovaly i značky jako Prada či Chanel.

FotoJeterrt-1-.jpg
Zara, 999 Kč / Mohito, 999 Kč / Zara, 219 Kč
CCC, Janny Fairy, 1 099 Kč / Mohito 999 Kč / CCC, Janny Fairy, 1 099 Kč
Foto: Se souhlasem Zara, Mohito, CCC

Zdroje: Přehlídky jaro/léto 2023, Harpers Bazzar, Vogue, Who What Wear

Reklama