profimedia-0206220262.jpg

Foto: Profimedia

Designéři expresivně používají barvy k vyprávění příběhu doby, ve které žijeme: s vypuknutím pandemie se začalo mluvit o novém minimalismu složeném z jednoduchých a širokých tvarů a neutrální barevné palety. O dva roky později, ve světě, který se nenávratně změnil, kreativci představili módu plnou odvážných, jasných a veselých barev. Široká paleta barev navržená pro jaro-léto 2022 je pozvánkou k vyjádření sebe sama, ke své vlastní osobnosti.

Letos si musíme uvědomit, že červená není jen na Vánoce, že se nemusíme bát odvážných kombinací jako například oranžové se zelenou, a že fialová je IN. Éra totálně černého vzhledu skončila. Barvy jdou proti nudě, proti smutku. Ukazují budoucnost takovou, jakou si jí přejeme – veselejší, barevnější.

FotcoJet.jpg

Foto: Profimedia

Mezi populární barvy jara a léta 2022 bude patřit například výrazná oranžová. Zahalte se do barev exotiky! Nebo sáhněte po světle modré, doteku svěžesti. Trendy budou ale i další její odstíny. Například výrazná modrá, kterou známe třeba z filmu Avatar. A nejlépe v metalíze.

FotoJezt.jpg

Zara 599 Kč / Baťa 799 Kč / Zara 499 Kč / CCC 849 Kč

Nevyhneme se ani svítivě žluté. Barvě, která vypadá sice trochu jedovatě, ale rozhodně vás během teplých měsíců rozzáří. Padne zejména brunetám a černovláskám. Pokud jste milovnice růžové, i vy si přijdete na své. Sladká růžová jako pro Pravou blondýnku bude všude, kam se podíváte.

FottroJet.jpg

Stradivarius 549 Kč / Bershka 199 Kč / Factcool 419 Kč / Bershka 199 Kč 

Opomenout nesmíme ani klasické barvy, jako jsou červená nebo zelená. Kdo řekl, že patří jen k vánočnímu stromku? A samozřejmě bude hitem barva roku Very Peri, tedy fialová. Pokud je libo menší divočinu, populární bude i teplá vínová. A ano, nebudou chybět ani odstíny béžové a tělové, které si mnoho žen oblíbilo v posledních dvou letech.

61dc050b0b8c9FotoJet-1-.jpg

Factcool 599 Kč / Mohito 499 Kč / Mango 199 Kč / Zara 399 Kč

Čtěte také:

Foto: Se souhlasem Zara, Baťa, CCC, Stradivarius, Bershka, Factcool, Mohito, Mango
Zdroje: Vogue, Módní přehlídky jaro-léto 2022