Říká se, že muži nestárnou. Ale stárnou. Jde to poznat na jejich zvětšujícím se pupku a začínající pleši. Dvaapadesátiletý Josef má to štěstí, že neplešatí. Pořád má husté vlasy, jenže mu šediví. A jak to řeší? Barví si je a podle slov jeho manželky vypadá jak blb.

Barvení vlasů u žen je zcela normální. U mužů tato činnost vyvolává poněkud rozpaky. Obzvlášť když se barvení nepovede, je to znát, nebo je to v kontrastu s vousy.
Dvaapadesátiletý Josef se zřejmě zhlédl v italském politikovi Silvio Berlusconim, který by bez nabarvených vlasů neprošel ani z koupelny na záchod.

Přečtěte si také:

Jenže Berlusconi je Berlusconi a řidič Josef z dvoutisícového městečka je k smíchu nejen cestujícím, ale i své ženě a příbuzným.
„Tati, vždyť ti ty prošedivělé vlasy sluší,“ slyšel už několikrát od dcery.
„Prosim tě, vlasy máš tmavé a vousy šedivé, vůbec to nejde k sobě,“ směje se mu manželka.
„Vypadáš jak blb!“ dodá ještě.
Ale Josef si nedá říct. Myslí si, jaký je sekáč, a nedokáže se smířit s tím, že je šedivý, i když vypadá v šedinách rozhodně přitažlivěji než obarvený.

Vlasy si nebarví sám, chodí ke kadeřnici, a ta, jelikož je ráda, že má nějakou tržbu, nabarvila by ho klidně i na modro, jí je to jedno.

modra

modrá je dobrá...

Josefova manželka k ní čas od času chodí taky, a když ji opatrně upozornila, ať alespoň ona Josefa taktně upozorní, že mu to nesluší, nebo ať mu to alespoň zkombinuje s vousy, nebo nedává tak tmavou barvu, kadeřnice jí odfrkne: „Váš manžel je snad svéprávný, ne?“

To je pravda. A komu není rady, tomu není pomoci. Josef si myslí, jak je svůdný, a jeho žena se otáčí po plešatých. Ti vypadají přirozeněji.

foto. Ilustrační