Snad každá z nás zkusila alespoň jednou změnit barvu svých vlasů. Některé ženy podstupují barvení častěji, jiné rády experimentují s módními barevnými odstíny. Co však chceme, je, aby naše vlasy nejenom nádherně vypadaly, ale zároveň byly i zdravé, silné, zkrátka v optimální kondici. Ačkoliv současné barvy na vlasy již zdaleka neškodí vlasům tolik, jak tomu bylo dříve, přeci jen při procesu barvení dochází k jejich částečnému oslabení a poškození. Řešení, jak udržet vlasy zdravé, plné síly a zároveň dodat vlasům dlouhotrvající nádherně sytou barvu po celé jejich délce, přináší značka Pantene Pro-V, která představuje novou řadu přípravků pro péči o barvené vlasy – Color & Energy.

Pantene Pro-V Color & Energy – silné vlasy před barvením

Mnoho žen si uvědomuje, že zdravé a silné vlasy jsou základem naší krásy a barvy. Durdí se, když pevnost svých vlasů ztratí. Proto je potřeba věnovat vlasům speciální péči již před barvením. Pokud je struktura vlasů narušena, barva není na všech místech absorbována stejnoměrně
a následně se rychleji z poškozených částí vymývá. Abychom byli spokojeni a dosáhli skutečně požadovaného barevného výsledku, záleží:

- z 80 % na přípravě, to znamená, v jaké kondici jsou vlasy před barvením

- 20 % úspěchu představuje samotný proces barvení.

Používáním nové kolekce výrobků Pantene Pro-V Color & Energy před plánovaným barvením docílíte, aby vlasy byly v té nejlepší formě a barva pak mohla proniknout do vlasů rovnoměrně. Provitaminové složení obsahující optimální kombinaci ochranných složek, které se aktivně ukládají na vlasech, pomůže uchovat jejich zdravou strukturu a pevnost. Vlasy díky používání řady Pantene Pro-V Color & Energy budou třikrát silnější již po 10 umytích.

Pantene Pro-V Color & Energy – silné vlasy po barvení

Chcete–li, aby vám krásná barva a vlasy plné lesku vydržely co nejdéle, používejte výrobky řady Pantene Pro-V Color & Energy i pro následnou péči o barvené vlasy. Díky ochranným složkám a UV filtru pomáhají chránit vlasy před negativním vlivem vnějšího prostředí. Lámavé, nezdravě vyhlížející barvené vlasy bez lesku a vybledlou barvou budou minulostí.

Kolekce Pantene Pro-V Color & Energy obsahuje šampon, šampon 2in1 a kondicionér. Všechny výrobky jsou v 200ml balení a v průměru se jejich maloobchodní cena pohybuje kolem 65 Kč.


Zajímavá fakta o barvách vlasů

Čím je dána přirozená barva vlasů?

Barva vlasů je dána typem barevného pigmentu melaninu, který je obsažen ve vlasové kůře. Existují dva druhy melaninu: eumelanin a feomelanin. Eumelanin pohlcuje více světla, a proto čím více ho vlasy obsahují, tím tmavší a sytější je jejich barva. Naopak feomelanin světlo více odráží, a vytváří tak blonďaté, zrzavé, až červené odstíny. Vlasy obsahují oba typy barevného pigmentu, výsledné zbarvení je dáno jejich množstvím a rozložením.

Jak se chová přirozený pigment vlasů při barvení?

Na trhu existuje velké množství různých druhů barev na vlasy – od smývatelných barev, které lze vymýt po cca 8 mytí, až po trvalé permanentní barvy, které vydrží na vlasech měsíce. Při použití smývatelných barev (přelivu) s krátkodobým účinkem se umělé pigmenty (barva) zachytí na povrchu vlasu. V případě barev tón v tónu (zesvětlují pouze přírodní barvu) dochází k odstranění části přírodního pigmentu, který se nachází ve vlasové kůře (zbarvení vlasu) a velké množství umělého pigmentu se uchytí uvnitř vlasu. V případě zesvětlování (melír nebo úplné odbarvení) je odstraněna převážná část původního pigmentu a malé množství umělého pigmentu se uchytí uvnitř vlasu.

Co se stane, když si barvíme poškozené vlasy?

Pokud jsou vlasy před barvením poškozené, absorbují více barviva a výsledkem mohou být nečekané odstíny zacházející až do modré či zelené barvy. Následně se barva z takto narušených vlasů rychleji vymývá, protože zevní vrstva vlasu neplní svoji ochrannou funkci. Pokud je povrch vlasu poškozený, pórovitý, barva z vnitřní části hůře odráží světlo, výsledný barevný dojem není pak rozhodně takový, jaký jsme si představovali. Často přetrvává mylný názor – vlasy vypadají nezdravě, oživíme je tedy barvou – ale pokud nevěnujeme dostatečnou péči přípravě na barvení, abychom měli vlasy zdravé, silné, s neporušenou strukturou, pak samotné barvení zázrak nedokáže, a pokud ano, je to jen na velmi krátkou dobu.

Reklama