Zlatá je snad nejnáročnější barva na oblékání. Totiž mezi vzhledem à la drahý kov a kýčem, levnou cetkou je jen nepatrná hranice, kterou překročíme, ani nevíme jak. Ale nebojte, naučit se tuto barvičku nosit zas tak složité není. Zvládne to každý!

Nejprve je důležité zapamatovat si, že na sobě můžete mít jen jedinou zlatou věc. Výjimku tvoří jen šperky – můžete si klidně vzít celou soupravu ze stejného kovu, kterou lze nakombinovat s ještě jedním ladícím kouskem (kabelka, boty atd.).

Pravidlo číslo 2: raději volte doplňky. Zlatou halenku nebo kalhoty sice můžete zahlédnout na obrázcích z přehlídek haute-couture. Ale jako běžný outfit se poněkud nehodí. Sláva a lesk cirkusů už jaksi pohasla…

Nyní, aby naše představy nabyly konkrétnějších rysů, přejděme k jednotlivým modelům. Co si „ze zlata“ vybrat, abyste vypadala stylově a zůstala nedotčena kritikami módní policie?

OBLEČENÍ

Jak už jsem se zmínila, vhodných zlatých kandidátů na post ve vašem šatníku naleznete jen málo. Chystáte-li se ještě na dovolenou, zabalte si do kufru bikiny v této barvě. Na pláži budete nepřehlédnutelná a nikdo nebude pochybovat o tom, že se v oblasti trendů řadíte mezi absolutní špičku. Jedinou další variantou jsou společenské šaty. Ale uznejte sama – zlatavé se nehodí jen pro „běžnou“ formální událost. Šetřete si je doopravdy pouze pro životní události.

BOTY

Stříbrné střevíčky se staly neodmyslitelnou součástí plesů, ale i romantických procházek, večeří při svíčkách,… V současnosti toto místo začal „okupovat“ dražší bratr tohoto chladného kovu, tedy zlato. Horkou novinkou mířící k označení „masový trend“ jsou ale zlaté kecky a tenisky. V tomto provedení se ideálně hodí na toulky městem – sportovní účel u nich vymizel.

ŠPERKY Zde výběr nechávám jen na vašem vkusu. Chcete-li se ale držet módy i v této oblasti, vězte, že prim hrají obří kruhové náušnice (sbohem, plasty) a nošení spousty tenkých kruhových náramků.

KABELKY V tomto případě velmi záleží na provedení. Zajisté oceníte praktičnost tašky z nazlátlé kůže, která vypadá velmi elegantně. Naopak leskle zlatá vypadá příliš výstředně, takže ji skvěle užijete například na party a do tanečních klubů.

Obrázky: Bekleidung.einkaufsangebot.de; whizz.uk.com; web.syr.edu

Reklama