Další příspěvek od čtenářky je velmi úsměvný. Ve dvanácti letech zažila příhodu s lakem, která se vám jen tak nestane:) Chcete vědět víc? Pokračujte ve čtení!


Ráda bych se i já podělila pár slovy k tomuto tématu. Když sem si přečetla jaké téma nás zítra čeká, okamžité se mi v očích objevily malé jiskřičky, lakování nehtu totiž miluji a pokaždé když navštívím nějakou drogerii určité nenechám oddělení nehtů bez povšimnutí a snad pokaždé mě některý z laků okouzlí.

Nehty si lakuju většinou dvakrát do týdne, ale když si nenajdu čas, tak nechám nehty jen tak odpočinout. Co se barev týče, miluji všechny, nejradši mám matné odstíny, ty se třpytkami mě moc neberou, vybírám si podle nálady i oblečeni a poslední dobou jsem si oblíbila takové jarní pastelové odstíny. Hrozně moc se mi líbí i francouzská manikúra, ale tu nenosím,protože většinou mám nehty krátce zastřiženy.

Rudých nehtů se nebojím,ale nosím je jen při slavnostnějších příležitostech, ale musím k nim mít i rtěnku ve stejném odstínu. Extravagance mi nevadí, klidně můžu mít každý nehet namalovaný jinou barvou, ale i ty musí k sobě alespoň trochu ladit.

Co se takových těch nálepek,nalepovacích kamínů a všelijakých ozdob týče, to nenosím, protože se mi to většinou hned odlepí a nemám na to trpělivost.

Manikúru si dělám sama, najdu si čas, ponořím si nehty na 15 minut do olejové lázně, osuším, ostříhám, zapiluji, jemně zatlačím kůžičky, vybrousím nehet do hladka a na závěr přettru lakem a po půl hodině namažu krémem.Umělé nehty jsem nikdy neměla a ani mě to moc nelaká.

Bylo mi asi 12 letech, vracela jsem se autobusem domů, celá šťastná, že jsem si koupila nový lak -sytě modrý. Vchod do paneláků byl už otevřený, ale za dveřmi mě čekaly ještě jedny, tak jsem začala v kapse lovit klíče. Jenže já hloupá jsem si nově koupený lak, dala do úplně stejné kapsy a při mém zběsilém hledání se náhle ozvala rána, lak mi vypadl, roztříštil se a barva se rozprskla všude kolem. Co teď? V tu chvíli mě nenapadlo nic lepšího než běžet do bytu a dělat mrtvého brouka.

U nás zatim nikdo nebyl a tak sem promýšlela plán,jak všechno zapřu a to jsem taky udělala.
Když se maminka vrátila domu samozřejmě ,že se mě na rozbitý lak a obrovský zaschlý flek modré barvy zeptala, ale jak už jsem řekla,dělala jsem jakože nic, zalhala jsem ji a řekla,že s tím nemám absolutně nic společného.
Tížilo mě svědomí, ale to nebylo to nejhorší, za pár dní si mamka všimla, že mám na botách malé flíčky, až nápadně podobné modrému laku. Jenže já s tím neměla přece nic společného a tak sem řekla,že takhle už jsme je nejspíš koupili.

Další den se mamka chystala jít boty reklamovat, ale ani to mě nedonutilo se přiznat. A věřte nebo ne, prodejci uznali vlastní chybu a boty nám v pohodě vyměnili za nové. Byla jsem ráda, ale zároveň jsem se cítila hrozně, že jsem mamce lhala, což mi ještě každý den připomínal modrý flek ve vchodě paneláku. Jakou jsem pak měla radost,když se asi o dva měsíce později panelák opravoval a dělala se i nová dlažba!

turkmichaela

Pozn.: Text neprošel redakční korekturou

Chcete se zapojit do denního tématu? Napište nám! Lakujete si ráda a často nehty?

 • Jak často si nehty lakujete?
 • Jaké máte ráda odstíny laků?
 • Libujete si v extravagantních odstínech nebo se spíš držíte při zemi?
 • Potrpíte si na odstín sexy rudé?
 • Nelakujete si nehty vůbec? A proč?
 • Dáváte přednost umělým nehtům?
 • A pokud nosíte umělé nehty, jste spokojená?
 • Koušete si nehty?
 • Jak o své nehty a ruce pečujete?
 • Děláte si manikúru sama, nebo na ni někam chodíte?
 • A co si o lakování nehtů myslíte?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá krásný dárek od kosmetické značky Mary Kay. Lesk na rty odstín Pink Pagoda a lak na nehty odstín Pink Bamboo. Svět bude rázem růžovější! :)

mary

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, předmět e-mailu je NEHTY. Předem děkuju!

 

Reklama