Muž by si asi těžko představil, o jakou barvu vlastně jde. Většina z nich si plete oranžovou s růžovou. No a právě tato barva je něco mezi. Růžová s lehkým nádechem do oranžova. Taková sluší většině z nás a bude letos in.

barvy

My ženy máme sklon barvy přirovnávat. A tak abychom si je lépe představily, si je pojmenováváme: fuchsiová, lososová, limetková, mátová atd. Z toho většina mužů šílí. Ale nemějme jim to za zlé. Je docela roztomilé, že si pletou oranžovou s růžovou.

Kdybyste jim řekli, že jste si koupila šaty v barvě červánků nebo pudru, patrně by nevěděli, co máte na mysli. Jo, takhle barvu lososového steaku, to by byla jiná. A přitom byste mluvila o jedné a té samé. Jen v odstínech se pohybují od té nejněžnější světlé až po sytou. Řeč je o módní barvě nastávajícího babího léta, která postrádá naivitu růžové a agresivitu oranžové. Je tak akorát.

Jestli ji máte v oblibě, nastal váš čas.

Krásně se kombinuje s bílou, světle šedou, ale i čokoládově hnědou.

top

Volánky a růžová. Zdá se vám to přeslazené? Doplňte klidně džínami a získate skvělý kontrast

košile

Halenka s jemným volánkem a potaženými knoflíky působí romanticky. Ale klidně bych si ji dákazala představit k bílým kalhotám, přepásanou tenkým páskem

Malé

Malé černé už známe, malé bílé se začínají prosazovat. Proč ne malé růžové?

šaty nebo top?

Tenhle variabilní model v barvě světlé terakoty užijete jako minišaty nebo tuniku.

triko

Pruhy nikdy nevyjdou z módy a tohle je obzvlášť sympatická kombinace.

šátek

Líbí se vám tato barva, ale necítíte se na ni ve velké ploše? Zkuste to napřed s nějakým doplňkem. Třeba takovou letní šálkou.

Máte ještě nějaká jiná pojmenování pro tuto půvabnou a ryze ženskou barvičku?

Foto Charles Vögele

Reklama