Manželé Iveta Pomeje - Bartošová a Jiří Pomeje. Nedávno odhalený milenecký pár svůj vztah zformalizoval svatbou. Ta se za účasti sedmi set pozvaných, stovek zvědavců a novinářů, uskutečnila v pátek hodinu po poledni na nádvoří zámku Hluboká.

Pohádkový scénář svatby korespondoval s tím, co v minulých dnech uveřejnily (nejen) bulvární noviny. Ženich přijel na koni, nevěsta v kočáře. Po červeném koberci spolu kráčeli k oddávajícímu, kterým byl starosta Hluboké nad Vltavou a senátor Tomáš Jirsa. Na nádvoří zámku byl kvůli této příležitosti umístěn skleněný oltář ve tvaru kříže.

 

Ačkoliv je Pomeje těžce zadlužený a ani zacházející hvězda Bartošová se netopí v penězích, svatba nebyla nijak levná. Náklady za obřad a oslavy údajně zaplatil bohatý sponzor. Původně měli být oba ověšeni svatební kolekcí za 6 milionů korun. Více zde. Z toho ale nakonec sponzor ustoupil.

Jak svatba proběhla?

 

Ve 12.40 před zámek přicválal na bílém koni coby princ Jiří Pomeje (43). Ivetu v  překrásné bílé róbě, v níž skutečně mohla zdálky připomínat princeznu, přivezl kočár tažený čtyřmi bílými koni. K oltáři na zámeckém nádvoří ji po červeném koberci odvedl bratr Jiřího, v závěsu s maminkou.

 

Svatbu vtipně oživil oddávající, který novomanžele varoval před tak závažným krokem. „Jsem ženatý třicet let, vím o čem mluvím,“ pousmál se Tomáš Jirsa. S Ivetou a Jiřím to ani nehnulo. Jejich „ano“ zaznělo kolem 13 hodiny. Místo nekřesťansky drahých šperků si vyměnili jen symbolické prstýnky, uvité ze sedmikrásek. Ty jim k oltáři na bílém polštářku přinesl Ivetin syn Artur Štaidl.

 

Mezi hosty bylo poměrně dost známých tváří  například Zdeněk Troška, František Janeček, Petr Janda, Petr Muk, Josef Dvořák, Aleš Brichta, Petr Novotný, Andrea Verešová…


Novomanželé jsou sice slavní, do společného života ale nevstupují právě bohatí. Iveta má za sebou nelehké období sporů s expartnerem skladatelem Ladislavem Štaidlem o syna Artura, boj se závislostí na alkoholu... Pomeje byl stíhán v souvislosti s produkováním filmu režiséra Zdeňka Trošky Andělská tvář. Půjčil peníze a vystavil na ně údajně směnky 826 tisíc korun. Soud ho ale zprostil obžaloby z podvodu. Peníze splácí, na krku má exekutory.
 

Reklama