Syté barvy podzimu
5b853733caaa8obrazek.jpg

Už původní kuchyni dominovala rustikální bílá kuchyňská linka s imitací cihlové zdi. Ta však s okolím i doplňky splývala v jeden velký mdlý celek. Rozhodli jsme se proto vzít do ruky barvy a štětec a místnost oživit sytými barvami podzimu, které připomínají zralé ovoce i spadané listí.

Červená barva podporuje chuť k jídlu, proto by neměla chybět jako inspirace v žádné kuchyni. My jsme sytě červenou barvou (č. odstínu 0830) natřeli dřevěnou bedýnku na ovoce a sedátko stoličky – její nohy jsme kvůli většímu kontrastu natřeli šedohnědou (č. odstínu 0160). Pojízdný patrový vozík pak přírodní hnědou (č. odstínu 0225) a vázu na květiny příjemným odstínem slonové kosti (č. odstínu 0615) Balakryl UNI mat.
5b8537976dc1fobrazek.jpg

Rustikální neboli venkovský styl v sobě propojuje staré časy s moderními prvky. Hlavním materiálem je dřevo, které každou místnost zútulní. Důležitý je také správný výběr doplňků a dekorů. I sebemenší detaily jako utěrky, chňapky, dečky a ubrusy s výraznými barevnými vzory dodají interiéru romantický nádech venkova. Nezbytnou součástí by měly být porcelánové nebo keramické vázy, čerstvé květiny, bylinky, ovoce a zelenina. Poslední dvě zmíněné suroviny nemusí být schované pouze ve spíži – před konzumací mohou skvěle posloužit jako voňavé a barevné dekorace.

Postup – dřevěná bedýnka a stolička
5b85378970251obrazek.jpg

Dřevěnou bedýnku natřete červenou barvou Balakryl UNI mat alespoň ve dvou vrstvách, aby neprosvítala původní barva povrchu. Nátěr provádějte štětcem na dobře odmaštěný, suchý a mírně zdrsněný povrch. Mezi jednotlivými vrstvami nechte nátěr dobře zaschnout, ideálně cca 4 hodiny.

Stoličku jsme se rozhodli ozvláštnit pásem přírodního dřeva na všech nohách. Tento pás jsme si vytyčili maskovací páskou. Pak jsme nohy stoličky natřeli šedohnědou barvou Balakryl UNI mat a sedátko červenou. Lépe se vám bude pracovat, pokud stoličku před natíráním rozšroubujete.
5b8537e5bfc74obrazek.jpg

Opět natíráme alespoň ve dvou vrstvách, mezi nimiž necháváme odstup cca 4 hodiny, aby každá vrstva mohla dobře proschnout. Nakonec opatrně odlepíme maskovací pásku.

Doporučení interiérové designérky Saši Dýckové:

Neutrální bílou jsme v tomto případě rozbili odstíny rezavé, červené, béžové a šedohnědé. Krásně nám propojili kontrastní kombinaci tmavé podlahy s bílou kuchyní. Ideální je kombinovat teplé odstíny s teplými a chladné s chladnými.
5b85374895efaobrazek.jpg