shutterstock-1465769324.jpgFoto: Shutterstock

Existuje několik společností, které se zabývají barvami a předpovídají, které budou v domácnostech trendem v nadcházejících letech. V roce 2021 to bezpochyby bude zelená barva, oblíbená již několik sezón. Moderní bude například šedozelená, matná pastelová zelená smíchaná s šedou. Jde o velmi neutrální barvu, díky níž působí prostředí velmi klidně.

shutterstock-595655690.jpgFoto: Shutterstock

Bát se nemusíte ani sytější zelené nebo barvy vegetace. Zelené listy na obrazech či dekorování bytu rostlinami evokuje v interiéru svěžest a pozitivitu. Dalším odstínem zelené, po kterém se nemusíte bát sáhnout, pokud budete chtít oživit svůj interiér, je zelená mísící se s modrou. Vytváří krásnou a elegantní kompozici.

shutterstock-751721548.jpgFoto: Shutterstock

Ale teď už pryč od zelené. Trendem budou samozřejmě i další barvy. Pastelové odstíny budou v módě víc než kdykoliv předtím. Přidejte je například do obývacího pokoje nebo ložnice. Sáhnout můžete po žluté, limetkově zelené, růžové či světle modré. Nebojte se pořídit například pastelové doplňky, polštáře, plédy nebo klidně taburetky, které celý prostor oživí a na vás budou působit velmi pozitivně.

shutterstock-1451019938.jpgFoto: Shutterstock

Další možností je oranžová. V kombinaci s hnědými, vínovými a zemitými barvami může skvěle doplnit interiér obývacího pokoje. A co teprve kombinace oranžové a modré. Společně vnesou do obývacího pokoje jemnost a vkus, který vaši hosté jistě uvítají od chvíle, kdy vstoupí do dveří.

shutterstock-1550854553.jpgFoto: Shutterstock

Ve všech odstínech můžete použít také šedou barvu, od velmi bledých až po tmavé. Skvěle ladí s bílou nebo černou, ale hezky vypadá také v kombinaci s béžovou. Velmi útulného a atraktivního prostoru dosáhnete, když převládající šedou nakombinujete s detaily nápadných barev jako je například oranžová, sytě žlutá nebo červená.

shutterstock-1210039072.jpg

Foto: Shutterstock

Barvy, které v roce 2021 rozhodně nebudou chybět v moderním interiéru, jsou také béžová v kombinaci s bílou, hnědou, černou, zelenou či pastelově modrou. Vypadají dobře v jakémkoliv prostředí. Jde o neutrální základní barvy, snadno kombinovatelné, které se rychle přizpůsobí klasickým materiálům nábytku jako je dřevo nebo kov. I když je béžová neutrální, můžeme ji krásně vykontrastovat výraznými barvami.

Reklama