blobid0.jpg
Foto: Shutterstock

Možná si ještě vzpomínáte na tu dobu, kdy byly v kurzu stíny modré či zelené barvy, které si ženy nanášely na celé oční víčko. Look doplnily tenkým tmavým obočím a zářivou rtěnkou. Dnešní make-up svět toto líčení hodnotí jako vhodné na maškarní, bez špetky vkusu a umění se vhodně nalíčit. Od té doby došlo k výraznému útlumu barev a důrazu na minimalismus. Nude přirozené odstíny jsou stále trendy, ale právě barevnost opět nastupuje na vrchol ledovce. Jde jen o vkusnost, umění volit vhodné barvy a nepřehnat to.

Vizážista Sir John se zaměřuje na Dopamine Glam zejména z důvodu důležitosti barev, které zlepšují náladu. Jde o návrat ke svobodě a možnosti nosit to, v čem se cítíte nejlépe. Je škoda, že jediní, kdo se nebojí vytáhnout barvy, jsou celebrity. Vizážista se snaží přesvědčit i běžnou populaci, aby se nebála a tento trend přijala za své. Dopamine Glam je navíc aktuálně podpořen Barbie mánií, která upřednostňuje růžovou.

Unknown-4.jpg
Foto: Shutterstock

Look se zaměřuje na barevné oční stíny. Naopak rty ponechává nahé či velmi jemně a přirozeně nalíčené (pokud se na to cítíte, samozřejmě mohou být i výrazné). Barvy nemusí být za každou cenu neonové, klidně více tlumené, ale jde o to, nebát se nanést na oči růžovou, modrou, fialovou nebo oranžovou či kombinaci těchto duhových barev. Tento trend v líčení má využitelnost v každém ročním období. Svítivá oranžová z léta se může proměnit v hořčicovou na podzim a meruňkovou na jaře. Jde pouze o přizpůsobení odstínů jednotlivých barev období, ale i náladě a barvě pleti či stylu oblečení.


U barev je důležité umět stínovat a barvy rozmazávat do ztracena. Přechody by měly být přirozené a bez absence ostrých a viditelných hran. Možná si říkáte, že to není nic pro vás, ale nutně takový vzhled nemusí představovat bláznivý make-up. Skvělou zprávou totiž je, že si jej můžete přizpůsobit svým potřebám a preferencím.

Unknown-5.jpg
Eveline, 233 Kč / Make-up Revolution, 515 Kč / NYX, 446 Kč
Foto: Se souhlasem Notino, Eveline, NYX a Make-up Revolution

Zdroj: psycom, newbeauty, glamourmagazine, refinery29, vizážista Sir John, instyle

Reklama