Jaro přeje odvážným barvám. A to se netýká jen módy, ale třeba i laků na nehty. Dávno se nenosí jen neutrální nebo červené odstíny, ale i netradiční barvy, jako je zelená, tyrkysová nebo modrá. Ale ne každý na ně má odvahu.

lakyJednou jsem si v nějakém pomatení smyslů koupila tyrkysový lak. Přesně ladil s blůzou, kterou jsem měla zrovna na sobě. Jenomže na mých mužských lopatovitých rukách s krátkými prsty vypadal naprosto příšerně. Takhle přece nemůžu mezi lidi, uznala jsem sebekriticky, vzala odlakovač a vrátila se k přírodnímu vzhledu.

Mám hranaté chlapské ruce s vystouplými žilami a jakákoliv „nápadná“ úprava na nich vypadá nepatřičně. Vždycky mám kratší nehty, a pokud si je lakuji, tak jen lakem neutrální barev. A u toho už asi zůstanu.

Ale bylo mi líto laku nevyužít a nechat ho zbůhdarma vyschnout. Zkusila jsem ho tedy na nohách. A výsledek? Paráda. Mé nadšení sice nesdíleli úplně všichni a občas si ze mě někdo zeptal, kdo mi šlápl na palec, že mi tak zmodral, ale to mi nemohlo zkazit radost. Klidně jsem pak experimentovala dál a vyzkoušela i černý nebo temně zelený lak a začala se vyžívat ve výstřednostech. Jediná barva, které se dosud vyhýbám, je signální žluť. Ale co není, může být.

Docela by se mi hodila k těm novým žabkám…

Čtěte také

Reklama