Pamatuje si to snad každý z nás. Úterý po Velikonocích a všichni měli na svačinu barevnou vajíčkovou pomazánku. Nebo chleba s máslem a barevnými vejci :-) Kromě toho však můžete vařená vejce, která přinesou vaši koledníci, využít i na další pochoutky.

DSC_0924.jpg (93 KB)

Lehký listový salát s lososem a vejcem

Vařené vejce se hodí do mnoha druhů salátů. Nejen do tohoto svěžího z salátu s lososem. Přidejte vařená vejce do salátu z červené řepy nebo do teplých i studených salátů z luštěnin.

Čočkový salát

cockovysalat.jpg (77 KB)

Když přeci jen dostanete chuť na dobrou vajíčkovou pomazánku nebo salát, držte se svého osvědčeného receptu. Ještě jste nezkoušeli? Vyzkoušejte tu naši.

Skvělá vajíčková pomazánka

vejce.jpg (71 KB)

Salát Niçoise

Znáte tenhle skvělý a svěží salát? Existují stovky zaručeně pravých receptů a jediných možných. Ale který recept je skutečně ten pravý? Když nebudete vědět, vyzkoušejte náš recept.

nice.jpg (33 KB)

Máte z léta ještě mražené nebo naložené houby? Pak využijte velké množství natvrdo uvařených vajec a uvařte si houbovou omáčku. K té totiž chutnají nejlépe kvalitní brambory a vejce.

Houbová omáčka

houbova1.jpg (96 KB)

Kopr a vejce. Suroviny, které jdou také výborně dohromady. Ať už uvaříte koprovou omáčku nebo polévku. Do polévky můžete vejce natvrdo nakrájet na malé kousky nebo na kolečka. K omáčce podávejte vejce rozkrojené na poloviny.

Koprová polévka

koprovka2.jpg (74 KB)

Koprová omáčka

koprovka.jpg (54 KB)

Vejce natvrdo se výborně hodí také k dušenému špenátu nebo klasické čočce nakyselo. Když vajíčka nakrájíte na kolečka, chutnají výborně na čerstvém chlebu s máslem. Avokádo a vejce? Další skvělá dvojka. Můžete z nich připravit pomazánku nebo je nakrájet na plátky a naskládat na čerstvé pečivo.

Myslíte, že bramborový salát se připravuje jen na Vánoce? Tak ho tentokrát zkuste na Velikonoce. Patří do něj celkem dost vajíček a vy jich máte vykoledovaných více než dost.

Do jakých jídel používáte barevná vejce natvrdo vy?

Reklama