Ve středu jsme vás zavedli na Kamiliny stránky, dnes přidáváme ještě jeden dobrý nápad, který jsme na nich našli. Výsledkem můžete rozveselit kuchyň a dát jí veselý jarní nádech.

V misce se studenou vodou rozpustíme malé množství potravinářské barvy. Do obarvené vody ponoříme rýži - délka barvení závisí na požadovaném odstínu. Potom rýži vyndáme a necháme okapat v cedníku. Okapanou rýži rozprostřeme na tácek a necháme zcela vysušit (u kamen to jde rychleji).
Po vyjmutí rýže z misky je obarvená voda dále použitelná, přisypáním barvy získáme tmavší odstín, světlý naopak přilitím vody. Čím více odstínu máme, tím lépe se budou barvičky kombinovat. Totéž uděláme i s dalšími barvami, popř. můžeme barvy i míchat - například k získání fialového odstínu nasypeme do vody červenou a modrou barvu zároveň. Do připravených - čistých - lahviček z čirého skla (dají se použít lahvičky od kečupu, od oliv nebo olivového oleje, od vína - čím užší, tím lepší) sypeme postupně obarvenou suchou rýži (z důvodu úzkého hrdla nasypanou třeba na list přehnutého papíru), a to po vrstvách. Lahvičky můžeme i naklánět, aby jednotlivé vrstvy nebyly pouze vodorovné. Střídáme jednotlivé barvy, nebo připravené odstíny od jedné barvy, ale jako jeden z odstínu se dá použít i rýže surová, neobarvená. Zcela plnou lahvičku uzavřeme, přes víčko můžeme položit kousek látky (vystřižené a oentlované kolečko látky, která barevně ladí s barvou použité rýže) a převázat ho „pentličkou". A dílo je hotovo :o)

Autorkou tohoto moc pěkného nápadu i fotografie je "Oříšek".