Herečka Bára Kodetová porodila v pondělí v Praze - Podolí dceru Sophii. Informaci potvrdil její partner, houslista Pavel Šporcl.

„Sophie přišla na svět přesně v 8.46 hodin císařským řezem a i s maminkou jsou v pořádku,“ uvedl Šporcl, jehož dcera při porodu vážila 3,05 kilogramů a měřila 47 centimetrů. Kodetová a Šporcl již společně vychovávají dvouletou dceru Violetu. Herečka má navíc z předchozího vztahu osmiletou Lily.

Osmatřicetiletá Bára Kodetová je dcerou Jiřího Kodeta a pravnučkou Vendelína Budila. Po studiu na Pražské konzervatoři se stala členkou činohry Národního divadla v Praze. V současné době působí v Divadle Na Jezerce. Kodetová se vedle divadla věnuje také filmu. Své nejvýznamnější role ztvárnila ve snímcích Učitel tance, Rivers of Babylon nebo Peklo s princeznou. Uplatnění našla také v zahraničních produkcích Princezna Fantaghiró, Duna či Tristan a Isolda.

Pavel Šporcl patří k nejvýraznějším osobnostem současné mladé generace houslistů. Studovat začal na pražské AMU a v dalším vzdělávání pokračoval ve Spojených státech amerických. Je držitelem řady prestižních ocenění, mezi něž patří například Classical Internet Award, Cena společnosti Bohuslava Martinů nebo vítězství v soutěži Holland Music Session World Tour Competition. V pátek Šporcl společně s Českou filharmonií zahájil druhý ročník hudebního festivalu Dvořákova Praha.

Reklama