Barča

Tak teď nevím, jak jsem si tak přečetl vyprávění čtenářky Zluta, nejsem si jistý, jestli jejich mazlíček je uvnitř kočka, nebo pes...


Dobrý den, milá redakce,
hezký den, Jakube!

Ráda bych přispěla do dnešního tématu o nemocných mazlíčcích.

Od listopadu 2008 má rodina mojí dcery fenečku pražského krysaříka. Je to taková všetečka, říkáme, že se nenarodila, že se prostě vyskytla! Moje rodina už má druhého psa a vždy to byl pes normální, ale to, co si pořídila dcera, to je opravdu úkaz nad všechny úkazy:-))

Posílám fotku, kdy Barča loni v létě stonala. Chytla jakousi virózu, měla šílené průjmy, které jí oslabovaly, zvracela, měla docela vysoké horečky a musela chodit obden k panu doktorovi na injekce. Nebyl jí ještě ani rok, tak to docela těžko snášela. I přes tento její špatný stav si ale neodpustila vyskočit na své oblíbené místo na okně, kde má i svou podušku a tráví tam mnoho času, hlavně v létě, kdy je okno celý den dokořán a ona má přehled o všem, co se venku šustne:-)

Dcera jí při té její nemoci udělala pěkné místečko v jejím pelíšku, ale Barča ne, musela na okno, tam sebou třískla a ležela tam jako lemr. Když jsem k nim přišla tehdy na návštěvu, tak jsem nevěřila vlastním očím. Pes s mokrým obkladem na hlavě, hadrovité tělíčko. Vzala jsem jí a dala do pelíšku. Ale než jsem se otočila, tak byla znovu na okně, třískla sebou a ležela jak mrtvolka.

Barča

Trvalo to týden, kdy tam takhle ležela, ale naštěstí se z toho dostala a už zase zlobí jako čert a nemůže se dočkat léta, až bude zase pozorovat venkovní dění z otevřeného okna.

Všem mazlíčkům zdar a pěkný den a těm, kteří jsou churaví, hodně sil a brzké uzdravení!

Zluta

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou

Díky za přání!

Mazlíčkové téma

Potřebujeme povzbudit, protože Charonek na tom neí poslední dobou zdravotně nejlíp, posílejte mi proto dnes příspěvky do Mazlíčkovho tématu! Příspěvek musí obsahovat fotku mazlíčka, o kterém píšete a nějakou historku, kterak mazlíček stonal a jak to dobře dopadlo!

Hádanka šestá: Zvířátkovo-hádanková soutěž!

Na rybníku naroste za jeden den 1 leknín, za dva dny 2 lekníny, za tři dny 4 lekníny, za čtyři dny už tam narostlo 8 leknínů, za 5 dnů 16 leknínů. Za 30 dnů zaroste úplně celý rybník. Za kolik dní zaroste přesně polovina rybníku?

  • a) nikdy (indicie: podrubrika Astrologie, 31. 5. 2006)
  • b) za 29 dní (indicie: rubrika Styl, 25. 3 2005)
  • c) za 15 dní (indicie: podrubrika Společnost, 18. 1. 2010)
Reklama