Oficiální ambasadorka kampaně „Děkuji, maminko“ společnosti P&G Barbora Špotáková se může pochlubit dalším cenným olympijským kovem v řadě. Po předešlých zlatých medailích z Pekingu a Londýna si pětatřicetiletá oštěpařka odveze z letošních her v Riu bronz.

Světová rekordmanka Špotáková se na medailovou pozici prodrala až v předposlední sérii. Osudovým jí byl pátý hod. Podařilo se jí totiž dostat oštěp až na 68, 80 metru. Rázem tak přeskočila na stupně vítězů z průběžného sedmého místa. Zlatou medaili získala Sara Kolaková z Chorvatska hodem dlouhým 66,18. Za ní se umístila Sunette Viljoenová z Jihoafrické republiky.

oštěp

Fandila i maminka Ludmila

I přes časový posun, kvůli kterému Bára házela uprostřed noci, čekalo s napětím na výkon oštěpařky spousta českých fanoušků u televizních obrazovek. S nimi i maminka Barbory Špotákové Ludmila, která se nyní stará o jejího synka Janka. Podle svých slov si nařídila budíka a během celého napínavého souboje jí držela place. „Jsem dojatá, že Bára, i přestože je tak daleko od své rodiny a syna, dokázala získat olympijskou medaili. Jsem na ni nesmírně pyšná,“ svěřuje se.  Barbora Špotáková i její maminka jsou oficiálními ambasadorkami kampaně „Děkuji, maminko“ společnosti P&G. Ta vyzývá všechny, aby poděkovali svým maminkám za to, že vždy stojí po jejich boku. Ať už jde o každodenní výzvy nebo velké životní momenty.

Reklama