Brněnský krajský soud dnes poprvé projednává případ dvou týraných bratří Jakuba a Ondry Mauerových. Jaký verdikt byste přáli aktérům kuřimské kauzy?

Šest podezřelých z týrání Ondřeje (8) a Jakuba (10) Mauerových je dnes vrženo před tvář naší justice. Mezi trýzniteli je Klára Mauerová – matka obou dětí, jejich teta Kateřina, ale nejkontroverznější postavou celé kauzy je Barbora Škrlová (33), žena-dítě.

Je možné, že soud bude případ složitý rozplétat i déle než měsíc. Vyslechnuto má být na šedesát svědků a sedm soudních znalců. Obžalovaným hrozí dvanáctiletý trest vězení. Verdikt by měl zaznít do konce prázdnin.

Chlapci byli zřejmě týráni od léta 2006. V obžalobě zazněly hrůzné praktiky, které byly vůči chlapcům užívány. Ondřej s Jakubem měli být „vychováváni“ například tak, že jim na hlavu byly navlečeny igelitové pytle a jejich trýznitelé je „nahé bili do různých částí těla, řezali blíže nespecifikovaným řezným nástrojem po zádech, pálili je v tříslech a na jiných částech těla, hrubě jim nadávali, ponižovali. A po té vyřezali kousek tkáně z pravé hýždě nezletilého Ondřeje.“

Případ byl přitom odhalen jen díky náhodě vloni v květnu, kdy si soused Mauerových testoval kameru – dětskou chůvičku a omylem spatřil záběry z obdobného zařízení v domácnosti Mauerových, na kterém uviděl týraného chlapce. Barbora Škrlová byla nejprve také „zachráněna“ a převezena do Klokánku (vedoucí Klokánku Ditta Pokorná se nám dnes odmítla před výpovědí u soudu k Barbořině vině či nevině vyjádřit), ze kterého později uprchla a dostihnuta byla až v Dánsku jako třináctiletá Anna. 
 
Na pozadí celého případu figuruje sekta, která je založená na učení Hnutí Grálu. Vůdcem této sekty je údajně Josef Škrla, otec Barbory. Ten ale před soudem nestanul, protože se nezdržuje na území České republiky.

Matka Barbory Renata Škrlová k obvinění své dcery prohlásila, že „dcera je nevinná, obvinění je výsledkem bezbřehé tuposti policie.“

Jaký přejete trest obviněným? Věříte, že Barbora Škrlová je nevinná? Nebo snad že je také obětí?

Reklama