Brněnský krajský soud rozhodl, že Barbora Škrlová a její přítelkyně Kateřina Mauerová neporušily zákon, když vloni třiatřicetiletou Škrlovou vydávaly za třináctiletou školačku Aničku.

Potvrdil tak rozsudek městského soudu, který letos v květnu odmítl potrestat dvojici žen za poškozování cizích práv. Obžaloba Škrlovou a Mauerovou vinila z poškozování cizích práv kvůli tomu, že Šrklová vystupovala jako o dvacet let mladší dívka.

Potrestání Škrlové a Mauerové, které jsou klíčovými postavami kuřimské  kauzy, týkající se neobvykle brutálního týrání hochů Ondry a Jakuba, ale žádala státní zástupkyně. Za hru na Aničku navrhovala oběma ženám udělit podmíněný trest. Když neuspěla, podala proti rozsudku odvolání ke krajskému soudu.

Škrlová měla být podle ní potrestána za hru na Aničku v brněnském krizovém centru pro děti Klokánek, pro Mauerovou žádala trest za to, že jí falešnou totožnost potvrdila.

Advokáti obou žen byli s rozsudkem spokojeni. „Tento případ se k soudu ani neměl dostat. Krajský soud potvrdil to, co jsme říkali jasně již dříve, a to že se naše klientky trestného činu nedopustily,“ komentoval rozsudek obhájce Škrlové Richard Novák.

Brněnský soudce Jaroslav Chochola už v květnu uvedl, že se sice Škrlová vydávala za dítě, ale to není trestné. Potrestání obou žen požadovalo hlavně vedení Klokánku. Chochola ale poukázal na to, že pokud by byla lékařská prohlídka Aničky při jejím nástupu do Klokánku důsledná, nemohlo by sociálním pracovnicím uniknout, že Anička je dospělá žena.

Dětská lékařka Jana Zahradníčková ale v této souvislosti v minulosti upozornila, že údajná Anička byla hysterická a prohlídku odmítala. Lékařka se rozhodla, že kontrolu udělá později. O několik hodin později však Škrlová z Klokánku uprchla.

Reklama