Před několika dny jsme navštívili Barboru Kohoutkovou v jejím nově otevřeném studiu Art of Movement. Přišla řeč také na svátky a Barbora se svěřila, že peče dietní cukroví a předsevzetí si nedává, aby pak nebyla naštvaná.

Připravujete se už na Vánoce?
V posledních dnech mě hodně zaměstnávaly věci kolem studia, které jsme otevírali, takže jsem vánoční přípravy musela odložit.

Pečete cukroví?
Ano. Ale peču takové odlehčené, dietní. Ne že bych se záměrně nějak trýznila, ale řekla bych, že tělo si po letech nějakého režimu na ten režim zvykne a pak samo pozná, co se mu nelíbí.

S kým budete trávit svátky?
Vlastní rodinu nemám, takže mě čekají různé návštěvy.

Dáváte si novoroční předsevzetí?
Nedávám. Dřív, to bylo ještě na škole, jsem si předsevzetí dávala. Například jsem si řekla: „Tak a od pondělka nejím.“ Samozřejmě jsem to nevydržela a jenom jsem pak na sebe byla naštvaná. I z toho důvodu si už předsevzetí nedávám.

Barbora Kohoutková

Barbora Kohoutkovápatří v současnosti k našim nejznámějším baletním umělkyním ve světě, tleskalo jí publikum i v Japonsku a Americe, tančila na největších světových jevištích, včetně Velkého divadla v Moskvě  a baletní meky Petrohradu.

V současné době Barbora působí jako baletní mistr v Národním divadle, pedagog klasického tance ve školách a souborech, jako je (Les Ballets de Monte-Carlo), Finský národní balet, Škola anglického národního baletu, na různých letních kurzech atd. A též jako hostující primabalerína. V roce 2008 se stala instruktorem cvičení. V listopadu otevřela v centru Prahy studio Art of Movement.

Jak budou slavit Vánoce slavní?

Reklama