do-clanku.jpg
Foto: Se souhlasem Four Seasons Hotel Prague

Předsudky jsou v dnešní společnosti velmi běžné a právě proti nim se snaží bojovat i prodejní pop-up výstava Bez předsudků, která je pořádána společně s Barbie a Zuzanou Kubíčkovou. Vystaveno je 11 panenek.

Výstava je k vidění ve Four Seasons Hotel Prague, přičemž jsou samotné panenky umístěny v lobby hotelu. Barbie mají různý vzhled, jak je tomu ve skutečnosti, tedy tak, že nejsme všichni totožní a jsou mezi námi jisté odlišnosti a někdy i nedokonalosti. Různé barvy pleti, typy postav, ale i handicapy, to jsou znaky, které panenky mají. Můžete si je zakoupit a výtěžek z prodeje bude věnován nadaci Pink Bubble, která pomáhá mladým lidem bojujícím s rakovinou.

Přečtěte si také: Vyplňte svůj volný čas aneb 8 tipů na to, co dělat aktuálně v Praze

image.jpg
Foto: Shutterstock

Se světem módy je Barbie spjatá od úplného počátku a její limitované módní kolekce mají ukazovat rozmanitost světa kolem nás. V roce 2020 v rámci jedné z kolekcí firma Mattel odhalila panenku bez vlasů, panenku s protézou nebo panenku na vozíku. „Přemýšleli jsme nad tím, jak vizi diverzity a inkluze podpořit,“ říká Lenka Koenigsmark, marketingová ředitelka společnosti Mattel, domova kultovní panenky.

Panenky s českými jmény oblékla přední česká návrhářka Zuzana Kubíčková. Ručně ušité modely vybrané z kolekce Couture 2022/23, se kterou Kubíčková oslavila deset let fungování svého ateliéru, dokazují, že móda je pro každého. „Zakládáme si na tom, že křivky jsou krásné a není špatných proporcí. Správně zvolený a dobře ušitý model by měl vždy lichotit a zvýraznit přednosti každé ženy,“ říká Zuzana Kubíčková.

Zdroj: Four Seasons Hotel, Zuzana Kubíčková, Lenka Koenigsmark