Je úspěšná podnikatelka, členka rockové skupiny, hráčka ženského fotbalového družstva na Mistrovství světa a někdejší prezidentská kandidátka.

Kdo že je tahle superhvězda? Nikdo jiný než panenka Barbie, která se stala fenoménem 20. století. Ačkoliv bude v příštím roce slavit již 45. narozeniny, je stále dokonalá..

Nechává dívky snít tak, jak to vždycky uměla jen ona. A nejsou to jen malé holčičky, které Barbie obdivují. I veřejnost ji již dávno začala vnímat jako panenku, která pomáhá vyplnit dětské sny.

Barbie měla a má jedinečnou schopnost podporovat hrdost, půvab a cit u dětí, které s ní prožívají různá dobrodružství a milují ji. Zastávala širokou škálu lidských profesí, koníčků a snů, jako např. kosmonautka v roce 1994, 1986 a v roce 1965, což bylo téměř 20 let před prvním pobytem ženy ve vesmíru!

Byla absolventkou vysoké školy v roce 1963, chirurgem v roce 1973, podnikatelkou v roce 1986, diplomatkou a pilotkou letadla v roce 1990, prezidentskou kandidátkou v roce 1992 a zubařkou v roce 1997. Panenka Barbie zkrátka nechala malé dívky snít nové sny, které ještě v šedesátých letech nebyly dostupné.

Nejpopulárnější panenka na světe zastávala více než 80 různých povolání od jejího představení v roce 1959. Kořeny prvních panenek Barbie sahají do raných šedesátých let a odráží krejčovství Paříže se svým nezaměnitelným stylem nejmódnějších modelů.
Ale rychle se ukázalo, že malá děvčata chtějí Barbie víc než jen pro ztotožnění s panenkou. Během let si Barbie vysloužila titul nejpopulárnější módní panenky, která byla kdy vytvořena. Tento titul si udržela i přes změny, které v průběhu času podstoupila.

Stovky lidí pracovaly na designu Barbie v průběhu času, jak se měnily styly, a inspirovaly se od kultury Paříže až po eleganci Jacqueline Kennedyové, aby zachovaly panence mladistvý vzhled a hravost, což ji dělá tolik populární i dnes.

Tým společnosti Mattel zaměřený na design a vývoj též sledoval mezi mladými lidmi v Americe jednotlivé trendy, které posléze přenášel na vlastní panenku tak, aby byla vždy opravdová a aktuální. Svět Barbie je dnes více kouzlo než jen panenka a její doplňky.

Panenka Barbie je stále o krok vpředu v poutavosti a šarmu, o čemž se přesvědčíte třeba jediným kliknutím na www.barbie.com .

Rázem pochopíte, proč je nejoblíbenější dívčí stránkou, kterou navštíví měsíčně více než 8 milionů návštěvníků a stráví na ní průměrně 42 minut za jednu návštěvu.

V příštím roce čekají Barbie 45. narozeniny. A protože jejím posláním je rozdávat radost, chystá si pro vás řadu překvapení. Zároveň by ale přivítala nějaké podněty a připomínky také od vás, maminek. Pište, cokoli vás v souvislosti s Barbie napadne... Ty nejlepší nápady po zásluze odměníme... :o)   

      
Reklama