profimedia-0789731161.jpg
Foto: Profimedia

Barbieland je dokonalé místo, kde žijí Barbie bez chybičky a navíc spoustu Kenů. Perfektní městečko si vytvořily Barbie – stereotypní Barbie (Margot Robbie), těhotná Barbie, divnoBarbie, Barbie mořská panna, Barbie prezidentka nebo Barbie doktorka. Blond Ken (Ryan Gosling) je jen jeden, ale Kenů je v Barbielandu opravdu hodně. Blond Ken na ostatní žárlí a Barbie si nárokuje, protože moc dobře ví, že bez své blond panenky není nic. Ta ho ale úspěšně ignoruje a vyhýbá se každému polibku, o který se on pokusí.

Barbieland je místo bez plochých nohou, celulitidy, ranního zkaženého dechu i zkyslého mléka a slz. Jednoho dne ale tohle všechno stereotypní Barbie poznává, zjišťuje, že je rozbitá a vydává se do skutečného světa najít holku, která si s ní hraje a rozbila ji. Ta má totiž za to, že Barbie nastavila nereálné standardy krásy. Barbie by ráda jela sama, ale Ken je zvědavý, chce jet taky, tak se k ní na cestu přidává.

Ve skutečném světě Ken přichází na to, že je vše opačně, že nemusí být ve stínu Barbie a do toho vedení Mattela zjišťuje, že panenky utekly. Zajímá je hlavně Barbie, kterou chtějí dostat zpátky do krabice. Ta nejdříve souhlasí, ale na poslední chvíli si to rozmýšlí a utíká. Potkává maminku (asistentka u společnosti Mattel) s dcerou, které bere s sebou do Barbielandu, jenže tam už je Ken, který se pokouší zavést patriarchát a úspěšně se mu to daří. Barbie je zničená, ale ve spolupráci s ostatními Barbie a reálnými osobami se jí podaří vše vrátit do původní podoby. Ani tak ale není šťastná. 

Vedení Mattela se mezitím dostává do Barbielandu, Ken se opět stává závislým na Barbie a ta potkává tvůrkyni Barbie, starou babičku Ruth, která jí dává příležitost stát se opravdovým člověkem a poznat, jaké to je, když bije srdce. Kterou možnost si asi vybere? A podaří se ji přesvědčit dospívající slečnu z reálného světa, že svou dokonalostí neničí životy?

Hodnocení na závěr: Film bude bavit všechny milovníky Barbie, je komediálně založený a zasmějí se i dospělí. Snímek neobsahuje žádné velmi hluboké myšlenky, není tedy nijak náročný, spíš oddechový a určitě si u něj odpočinete. Neváhejte vyrazit s dětmi, ale klidně i bez nich.

Zdroj: autorka článku, Cinestar, Variety

Reklama