Rumfest – zábavně vzdělávací oslava pravého třtinového rumu určená především široké veřejnosti – po třech letech mění svou lokaci. Čtvrtý ročník proběhne v areálu Žlutých lázní 20. května. Návštěvníci se opět mohou těšit na širokou nabídku rumů, jež bude možné ochutnat za speciální festivalové ceny. Pro opravdové nadšence budou i letos připraveny vzdělávací semináře a finále barmanské soutěže „Sea Fashion - Mount Gay Cocktail Competition“, která je zaměřena na twisty s Mount Gay.

rumFestival si klade za cíl představit veřejnosti nejen zavedené, ale i méně známé a unikátní značky rumů z celého světa, a to příjemnou formou degustace a jednoduchých koktejlů. Mezi ochutnávanými rumy bude mimo jiné i barbadoský rum Mount Gay nebo karibský rum Matusalem, které spadají do portfolia společnosti Rémy Cointreau.  Již zmíněný barbadoský rum Mount Gay bude mít v rámci celého festivalu vlastní bar ve tvaru pohyblivé paluby, připomíná tak jeho staleté spojení s mořeplavci a novodobé s jachtingem.

Více informací včetně programu, vstupného a fotografií naleznete na www.facebook.com/events

Rum Mount Gay

Výroba rumu Mount Gay se datuje od roku 1703 a je spjata s výrobou barbadoské cukrové třtiny před 300 lety. To z něj dělá nejen nejstarší rum, ale i nejstarší nepřetržitě vyráběný alkohol na světě. Pro výrobu Mount Gay se používají pouze čistě přírodní barbadoské ingredience. Je to blend dvou destilátu. První jednou a druhý dvakrát destilovaný, které následně zrají ve vypálených dubových sudech. Výsledkem je vyvážená kombinace karamelu a kořenitosti. Závěr je jemný a delikátní.

Více na www.bottlesandstories.cz