Báro, dosáhla jste až na Wimbledonské vítězství, jaký je váš další cíl?

Momentálně mám cíl uhrát co nejlepší výsledek na Masters v deblu v Shenzenu. Potom mám další cíle, ale ty říkat nebudu. Nechávám si své sny pro sebe a doufám, že se splní.

Je těžší vyhrát Wimbledon nebo překonávat sama sebe? 
Když překonáte samu sebe, potom můžete vyhrát Wimbledon. Ale samozřejmě to není tak jednoduché. Musí se sejít strašně moc věcí dohromady a můžete být na tom psychicky dobře, hrát světový tenis a stejně se to nepovede, protože soupeř je prostě lepší. Některé věci zkrátka nejde ovlivnit. Tak čekáte a pořád se snažíte dělat věci tak, jak vy sama uznáte za vhodné. 

Co vám tenis dává a co vám naopak za celou vaši kariéru vzal?
Nevzal mi vůbec nic. Tenis jsem si vybrala a já i s tenisem měla krásné dětství. Dává mi svobodu a disciplínu. Dává mi vidět svět. 

Působíte velmi uvolněně, jste usměvavá… jste také šťastná? A umíte říct, co vše vás případně šťastnou a spokojenou dělá?
Jsem velmi šťastná. Já jsem člověk, který ukazuje hodně emoce. Ať šťastné, tak i ty špatné nebo smutné. Spokojená sama se sebou jsem, když vím že odvedu dobrou práci. Tak, jak jsem si představovala. A šťastná jsem, když jsou lidé, které miluji zdraví, spokojení a také šťastní.

Co vás teď čeká? Titul máte v kapse. Jaké budou vaše další kroky? Dovolená? Tréninky? Rodina? 
Wimbledonem naše sezóna nekončí. Končíme sezónu až v listopadu. Do té doby mě čekají ještě turnaje v Asii a v Evropě. Potom se chystám určitě někam na dovolenou. Ráda jezdím do svých oblíbených organických lázni. A taky se budu snažit být hodně s rodinou.

Jsme ženský magazín, řeknete našim čtenářkám, co patří mezi nejoblíbenější módní a kosmetické kousky úspěšné tenistky? 
Miluji kosmetiku Biologiquel Recherche a také Allies of skin. Musím se o svoji pleť dobře starat, protože jsem neustále na slunci, a tak je potřeba důkladná péče.

Co se týče módy, mám ráda jednoduchost a volnost. Takže ideálně bílé tričko a dříny. Ale trochu si ujíždím na podpatcích. Nicméně pořád jsem tenistka, a tak u mě v botníku tenisky převládají. Neustále teď nosím značku Rock Spring a model Skyler. Jsou pohodlné, šedivé, takže se mi ke všemu hodí a moc mě baví.

Sledujete módní trendy a necháváte se nimi i ovlivňovat? 
Sleduji módní trendy. Ale nenechávám se jimi nijak zásadně ovlivňovat. Mám svůj styl a v něm se cítím dobře. Pokud mě ale něco baví, tak jsou to určitě různé módní kombinace. 

Myslíte si, že kdybyste se nepohybovala ve sportovním prostředí, že by byl váš styl jiný?
To nedokážu říct. Myslím si, že by byl podobný. Možná bych častěji nosila třeba boty na podpatku, ale jinak si myslím, že můj styl ovlivňuje právě moje osobnost a ta se v ničem jiném ani nevidí. Jednoduchost mě prostě baví.

Váš partner Petr pracuje v módním odvětví, bavíte se spolu o módě?
Ano, bavíme se o módě, ale není to naše téma číslo jedna.  

Čím byste byla, kdybyste nebyla tenistka? Jaká je Bára díky sportu a jaká by byla, kdyby se vydala jinou cestou?
Jaká by byla, kdyby bývala byla. :-) Já nevím, možná bych krasobruslila. Jsem díky sportu hodně dochvilná. Pořád musím mít všechno naplánované. Když se ten plán maličko změní, necítím se úplně dobře. Mám ráda věci zorganizované.

A jaká bych byla, kdybych se vydala jinou cestou? To asi zjistím, až tenis pověsím na hřebík.
©Benedikt Renč

Také si přečtěte:

Reklama