V pátek 13. března 2009 odstartovala Nike největší běžecký závod všech dob, Muži vs. Ženy.

Do tohoto závodu se zapojuje také olympijská vítězka z Pekingu, oštěpařka Bára Špotáková, která vyzývá na souboj jednoho z nejlepších českých tenistů Tomáše Berdycha. Bára se vsadila s Tomášem, že v jarní sezoně naběhá více kilometrů než on. V sázku dává svůj oštěp. V případě, že Tomáš prohraje, získá Bára jeho raketu. Každý bude muset navíc absolvovat náročný jednodenní trénink toho druhého.

 

Jsem přesvědčená, že vyhraju. Ženy mají pevnější vůli,“ tvrdí držitelka světového rekordu v hodu oštěpem, Bára Špotáková, Tomáš bude muset v případě prohry absolvovat můj jednodenní trénink, a to už je velká motivace,“  usmívá se Bára.

 

Těším se, až vyhraju Bářin oštěp, a jsem zvědavý, jak zvládne můj trénink. Je jasné, že naběhám víc,“ reaguje Tomáš.

 

Do závodu se mohou zapojit běžci z celého světa, kteří využívají technologii Nikeplus – tedy iPod nano, přip. iPod Touch a čip, ktery vloží do Nike běžeckých bot. Jedná se o virtuální soutěž na www.nikeplus.com, kde proti sobě od pátku 13. března budou bojovat Muži vs. Ženy. S myšlenkou na souboj mezi muži a ženami přišel jeden z běžců už krátce po vzniku běžecké platformy www.nikeplus.com v roce 2006. Nikoho tehdy zřejmě nenapadlo, že v průběhu dvou let se z tohoto individuálního online závodu na www.nikeplus.com stane soutěž, do které se zapojí nejvyšší počet běžců z celého světa.
V loňském roce 2008 uběhli muži přibližně 1,5 milionu kilometrů a ženy 1 milion. Závod tedy skončil vítězstvím mužů. Přestože je však na www.nikeplus.com zaregistrováno více můžu než žen, průměrné výsledky na osobu jsou opačné. Ženy uběhly více kilometrů než muži. 

 


 

Proto 13. března 2009 odstartuje první oficiální závod Muži versus Ženy, který potrvá pět týdnů, a ženy tak budou mít možnost napravit svoji reputaci. V průběhu měsíce března a dubna se prostřednictvím www.nikeplus.com bude zaznamenávat počet uběhnutých kilometrů a výsledek bude vyhlášen 20. dubna 2009.

Vyhrává ta skupina, která bude úspěšnější ve dvou z následujících tří kategorií: celkové naběhané kilometry, průměrný počet kilometrů na osobu a nejvíce naběhaných kilometrů na jednotlivce během 24 hodin.

 

Tuto kampaň se rozhodli podpořit i další sportovci a celebrity světového formátu, jakými jsou Roger Federer, Zlatan Ibrahimovic, Tony Parker a Eva Longoria Parker, Paula Radcliffe, Sofia Boutella nebo Fernando Torres.

Všechny tyto osobnosti budete moci vidět od pátku 13. března v televizním spotu, který je součástí největší běžecké kampaně v historii Nike.

Reklama