Tedy alespoň “jako nové“. Tři prodělaná těhotenství jí značně zatížila žilní systém, který má, i díky dědičné dispozici, náchylný na tvorbu křečových žil a drobných metliček. Proto se konečně rozhodla udělat si chvilku sama pro sebe a stejně, jako dříve její maminka, svěřila své nohy primáři Žilní kliniky.

„U Báry se na pravé noze jednalo pouze o nejmenší mikrovarixy – metlice, ale za to ve velkém plošném rozsahu. Báru chválím, že přišla včas, protože zanedbané žilky mohou prasknout a krvácet, v horším případě se mohou v jejich místě utvářet plošné pigmentace. Pokud jsou žíly zanedbané, není to bohužel výjimka. To se ale naštěstí Báry netýká,“ upozornil MUDr. Ota Schütz, primář Žilní kliniky. Včasná návštěva kliniky pro Báru Kodetovou znamenala nenáročnou sklerotizaci, po které se mohla bez obtíží odebrat domů, dát si nohy nahoru a jak sama řekla, zvládla by i divadelní představení.

sa

S partnerem, hudebním virtuózem, Pavlem Šporclem vychovává tři děti, z nichž dvě dcery má právě s ním a nejstarší dceru má z bývalého vztahu. „Mám tři děti, kterým se s Pavlem snažíme co nejvíce věnovat. Oba děláme maximum pro to, aby naše děti nebyly kvůli naší práci o nic ochuzeny,“ zdůraznila Bára Kodetová a pokračovala: „proto jsem ráda, že šlo vše tak rychle. Sklerotizace proběhla naprosto bez problémů. S humorem pana primáře jsem si ani nevšimla, že už je konec. Domů jsem odcházela v dobré náladě bez jakékoliv bolesti.“ Poté ještě vzkázala všem, kdo mají byť jen podezření, ať ihned navštíví specialistu. Řešit žíly včas totiž znamená řešit je bez klasické operace, rychleji a levněji. Na Žilní klinice se všechny zákroky provádějí ambulantně, tedy bez nutnosti hospitalizace.

Po operaci jsme se Báry zeptali, jak se cítí. „Stahovací punčochy nosím poctivě. Vím, že je to pro správné zahojení důležité a já chci mít nohy do jara v pořádku,“ přiznala uvědoměle maminka tří krásných dcer. Ovšem zvědavost jí nedala a jednu punčochu přeci jen na okamžik sundala: „Jednou jsem musela pod punčochu nakouknout. Byla jsme zvědavá a následně mile překvapená - noha vypadá krásně,“ nadšeně vypravovala Bára Kodetová.

sd
Zdroj: tisková zpráva

 

 

Reklama