Léto je v televizi již několik let ve znamení reprízovaných zábavných pořadů a seriálů. Jakoby si i televizní společnosti dávaly prázdniny a sázely na to, že lidé spíše tráví volný čas u vody než u „bedny“.

Letos však televize Prima udělala výjimku a vsadila právě na fakt, že její „kolegyně“ odpočívají. Zařadila do vysílání několik nových zábavných pořadů, mezi nimiž figuruje reality show Bar.

Pořad, který měl změnit televizní trh

Když jsem sledovala několik dílů Baru, vzpomněla jsem si na slova generálního ředitele Primy Martina Dvořáka: „Bar dokázal změnit televizní trh v mnoha zemích, kde se vysílal. Nemám důvod se domnívat, že by u nás nezískal minimálně stejný ohlas jako v zahraničí.“ Nevím, jestli je to tím teplem, ale mě osobně bojování dvou družstev v práci za barem trochu nudí.

Navíc se mi zdá, jakoby si soutěžící hráli na hvězdy, které je nutno obdivovat ještě před tím, než něco dokázali. Možná po úspěchu reality show VyVolení mají pocit, že k úspěchu stačí jen se objevit na obrazovce. Jenže tady jde o něco úplně jiného. Na rozdíl od vily VyVolených, kde se soutěžící spíše nudili, v Baru je pořád někdo a něco nutí k aktivitě. Občas se mi však zdá, že je tento požadavek spíše zaráží.

Například vedoucí jedné ze skupin Tomáš Savka má pocit, že úspěch v pořadu Česko hledá SuperStar mu dává příležitost k tomu být něco víc a ostatní se ho snaží za každou cenu dohnat. Jediné, co se o nich nedá říct je, že by se stali přáteli. Nikdo z nich si nechce k nikomu hledat cestu. Nevím ale, co může být pro českého diváka víc odpuzujícího, než sledovat partu sebestředných soutěžících?! A tak každý bojuje sám za sebe a divák se dost nudí.

Pravidla hry jsou jednoduchá a jasná - 12 soutěžících pobývá v prostoru Baru, který je situován v Praze v areálu Go Žluté lázně. Po dobu několika měsíců soutěžící provozují Bar, starají se o jeho běžný chod, o jeho program a návštěvníky. Diváci vždy jednou týdně rozhodují, kdo z nich Bar opustí. Výhra v celkové hodnotě 5 miliónů korun je lákavá. Ale... Raději mnohokrát opakovaný zábavný pořad, než sledování další reality show, která nemá šťávu.

Co říkáte na Bar vy?

Petr (30)
„Párkrát jsem pořad viděl a celkem mě bavilo sledovat soutěžící, jak je to pro ně náročné, nestíhají, mají problémy, a vědět, že opravdový personál to musí zvládat normálně. Pro neznalého je to ale jako přímý přenos z nějakého baru, čili spíš nuda. Pořad bych do letního sledování nezařadil, je to dost slabota."

Hanka (23)
„Spíš jsem se dívala na Bar ze zvědavosti, neboť tam účinkuje můj spolužák. Jednalo se o první díl, a ten mě odradil natolik, že jsem Bar od té doby neviděla. Nezaujalo mě téma, nezaujali mě účinkující ani moderátoři. Tento pořad bych ve vysílání s klidným srdcem oželela.“

Jitka (46)
„Kousek pořadu jsem viděla, ale nezaujal mě. Je příliš podobný VyVoleným a do vysílání ho dali moc brzo po tomto typu pořadu.“

Máte na Bar jiný názor? Dejte vědět...

Reklama